پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

باغ وحش ایروان

این باغ وحش که در مسیر پارک آبی در شهر ایروان واقع می باشد و بعد ازاستقلال ارمنستان از نو بازسازی شده و حیواناتی از قبیل فیل و شیر آفریقایی به این مجموعه اضافه شده است.
بر اساس تصمیم رئیس شورای ارمنستان، باغ وحش ایروان در سال ۱۹۴۰ ساخته شد و در آن زمان فقط ۲۰ جانور در آن قرار داشت. پس از جنگ جهانی دوم قرار شد که تعداد جانوران افزایش یابد به طوری که در سال ۱۹۴۵ این باغ وحش پناهگاه ۲۷۰ جانور شد.در حال حاضر این باغ وحش خانه ی ۲۷۴۹ جانور است که بیانگر ۲۰۰ دسته متفاوت می باشد.این جانوران از قفقاز جنوبی و خود ارمنستان آمده اند.
از آنجا که ارمنستان یک کانون تنوع زیست محیطی است بنیادی برای حفظ حیوانات و باغ وحش در ارمنستان به وجود آمده.باغ وحش ایروان با همکاری این بنیاد، تلاش می کنند تا سرزمینی برای توانبخشی حیوانات و معرفی گونه های بی خطر و همچنین گونه های خطرناک در آنجا قرار دهند.
در سال ۲۰۱۲، باغ وحش با همکاری بنیاد محافظت از حیوانات، شهرداری ایروان، و باغ وحش ها در آمستردام، یک مدرسه باغ وحش را افتتاح کرد.هدف اصلی آموزش اهمیت زندگی زیست محیطی ارمنستان و تنوع زیستی این کشور و در سراسر جهان به دانش آموزان می باشد از باغ وحش به عنوان کلاس درس تعاملی استفاده می شود.
هرساله تعداد بسیار زیادی از مسافران تور ارمنستان از همه جای جهان برای بازدید از این باغ وحش معروف به ارمنستان سفر می کنند.از جشن هایی که در این باغ وحش انجام می شود می توان به جشن دهمین سالگرد فیل گرانت اشاره کرد.

باغ وحش ایروان