پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

قیمت ها و هزینه ها در ارمنستان

آشنایی مختصر با شهر ایروان

۱- زبان رسمی ارمنستان ارمنی است و از جمله زبان های خارجی و رایج در این کشور می توان به روسی و انگلیسی اشاره کرد. 
۲- ساعت رسمی ارمنستان ۳۰ دقیقه از ایران جلوتر است.
۳- اغلب مردم ایروان مسیحی هستند و پیروی کلیسای حواری ارمنی هستند.
۴- پیش شماره و شماره های ضروری:
کد تلفن کشور ارمنستان: ۳۷۴+
کد تلفن شهر ایروان: ۱۰
شماره پلیس: ۱۰۲
شماره آمبولانس: ۱۰۳
شماره آتش نشانی: ۱۰۱
اپراتورهای راه دور: ۱۰۵
۵- پایانه هوایی: فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس | Zvartnots International Airport در ۱۲ کیلومتری غربی شهر ایروان
۶- به طور کلی بیمه مسافرتی جامع برای تحت پوشش قرار دادن سرقت، خسارات مالی و مشکلات پزشکی برای سفرهای خارجی بسیار توصیه می شود.

پول رایج ارمنستان درام است و هر 1000 درام ارمنستان (معادل 10 هزار تومان) است. باید بدانید به طور کلی ارمنستان، کشور ارزان قیمتی برای ایرانیان محسوب می‌شود.

قیمت ها وکل هزینه ها در ارمنستان
اگرشما به ارمنستان سفر می کنید مسلما به جز هزینه رفت و آمد وهتل، شما باهزینه های دیگری نیز روبرو می شوید.

در مطالب زیر سعی می کنیم که یک براورد هزینه بشود تا در صورتی که قصد سفر به ارمنستان را دارید بتوانید از پیش هزینه های خود را بررسی کنیید.

هزینه سفر به ارمنستان

دلایل زیادی وجود دارد که شما تور ارمنستان را خریداری کنید و آن را به عنوان یکی از کشورهای مقصد خود انتخاب کنید. ارمنستان به ایران نزدیک است، کشور جذابی است، ارزان است و برای سفر به ارمنستان هم نیزا به ویزا ندارید، بنابراین دیگر بهانه ای برای نرفتن به این کشور نمی ماند! ارمنستان کشور کوچکی است و همین باعث می شود تا بتوانید همه جای آن را به راحتی در یک مدت کوتاه بگردید اما با این حال، این کشور جاذبه های زیادی را بصورت فشرده در خود جا داده است. چشم اندازهای طبیعی بسیار، وجود صومعه ها و کلیساهای فراوان و جاذبه های تاریخی آن را به مقصد بسیار مناسبی برای سفر تبدیل کرده است. علیرغم اینکه ارمنستان کشور گرانی نیست اما برای خیلی از افراد هزینه ها حرف اول را می زند، به همین دلیل خوب است با هزینه سفر به ارمنستان کاملا آشنا شوید. با ما همراه باشید:

چه مدارکی برای سفر به ارمنستان نیاز داریم؟

 اول از همه برای یک سفر برون مرزی نیاز به پاسپورت دارید که برای اخذ آن باید هزینه های به شرح زیر را بپردازید:

۱۰۰۰ تومان برای شناسنامه

۳۷۵۰ تومان بابت عوارض شهرداری

۷۵۰۰۰ تومان برای تعرفه صدور پاسپورت

۲۹۳۰۰ تومان بابت خدمات پلیس+۱۰ و هزینه های پستی همانطور که گفته شد، برای سفر به ارمنستان نیازی به ویزا ندارید و به همین دلیل هزینه اخذ ویزا از بین هزینه سفر به ارمنستان برداشته می شود.

هزینه خرید بلیط هواپیما

قیمت بلیط هواپیما از شهرهای مختلف ایران به عنوان مبدا به ایروان به عنوان مقصد متفاوت است. برای مثال برای خرید بلیط هواپیمای رفت و برگشت از تهران به ایروان باید حدود ۷۴۰ هزار تومان تا ۱۴۵۰۰۰۰ تومان هزینه کنید یا مثلا هزینه بلیت رفت و برگشت مشهد-ایروان حدود ۱ میلیون ۴۰۰ هزار تومان است.

هزینه های اقامت در ارمنستان هاستل:

اگر دوست دارید که کمی هزینه هایتان را کمتر کنید باید به فکر هاستل باشید. در ایروان هاستل های خوب و ارزانی وجود دارد مانند هاستل بیوواک و یا هاستل بریج ایروان که برای اقامت در آنها فقط ۱۵۰۰ تا ۶۰۰۰ درام نیاز دارید! البته هاستل هایی که کمی گران تر باشند هم وجود دارند اما امکانات کمی بهتری دارند.

هتل: طیفی از هتل‌های ۳ ستاره تا ۵ ستاره پیش روی شماست :

هتل های ۳ ستاره: حدود ۵ هزار تا ۶۰ هزار درام

هتل های ۴ ستاره: حدود ۲۰ هزار تا ۲۰۰ هزار درام

هتل های ۵ ستاره: حدود ۳۰ هزار تا ۱,۵۰۰,۰۰۰ درام

هزینه ای  خورد و خوراک
یکی از کشورهایی که شما برای خورد و خوراک به هیج گونه مشکلی بر نخواهید خورد ارمنستان می باشد، چون که در ارمنستان شما می توانید هر چیزی که در ایران موجود است را پیدا کنیید. آب شهری ایروان (آب لوله کشی) نوشیدنی می باشد.ما به شما توصیه می کنیم از سوپر مارکت هایی که تقریبا در تمام مناطق ایروان۲۴ ساعته کار می کنند استفاده کنید زیرا در این سوپر مارکت ها قیمت هر جنس بر زیر آن قید شده است که این کار مشکل بلد نبودن زبان ارمنی شما را آسان تر خوا هد می کند.

نان و لواش:

در تمامی سوپرمارکت های ایروان شما می توانید لواش، نان بربری ونان سنگک را یافت کنیید البته ناگفته نماند که خود نان های ارمنی هم خوشمزه وعالی هستند ما به شما ماتناکش را معرفی می کنیم ارزد. قیمت حداقل از ۱۲۰ درام

نوشیدنی ها:

نوشیدنی های غیر الکلی : کولا، فانتا، اسپرایت .ردبول،...

نویشیدنی های الکلی : ودکا(حداقل قیمت ۸۰۰ درام)، آبجو(حداقل قیمت ۲۷۰ درام)، کنیاک(حداقل قیمت ۲۸۰۰ درام)، ویسکی(حداقل قیمت ۵۰۰۰درام)، شراب (شروع قیمت ۱۸۰۰درام). مسلمآ نوشیدنی های وارداتی گرونتر و تولید داخل ارزان تر است. اب های گاز دار بسیار مفیدی در این فروشگاها پیدا می شود که بدون الکل می باشند و برای سلامتی شما مفید می باشند.ما به شما جرموک و بژنی را پیشنهاد می کنیم.

فراوردهای گوشتی:

شما در این سوپرمارکت ها سوسیس و کالباس های گوناگون و متنوعی را می توانید پیدا کنیید که هیچ کدام از آنها حلال نمی باشد. برای استفاذه از اینها در بیش تر آنها از چربی خوک نیز استفاده می شود. سوسیس های بسته بندی شده مرغ با علامت حلال مشخص می باشد که می توانید از این سوسیس ها استفاده کنید.

فرآوردهای لبنی:

شما می توانید در تمامی سوپرمارکت های ایروان شیر، ماست، پنیر، کره، خامه و...  که از شیر گاو  تهیه می شود را تهیه کنید و روی بسته بندی آنها مقدار چربی  انها به درصد قید شده است. به دلیل اورگانیک بودن فرآودهای لبنی ارمنستان 100% تاریخ تولید محصول را چک کنید و محصول تولید شده در همان روز جاری را خریداری کنید. توجه داشته باشید که هیچ یک کدام از این لبنیات از گوشت خوک تهیه نشده است. در خرید ماشت توجه کنید که خامه یا دوغ نخرید.

**شیر لیتری تقریبا  380 درام **ماست معمولی بسته ایی 250-350 درام **ماست چکیده 500-600 درام**پنیر هر کیلویی 1800 -4500 درام **کره بستگی به نوع ان کیلویی 600-1200 درام **خامه ترش بسته ای 300 درام (0.8 دلار)

هزینهای حمل و نقل شهری

توجه داشته باشید که درارمنستان تاکسی های شهر به صورت دربستی می باشند و هزینه آن با تاکسی متر از قرار 1 تا 5 کیلومتر  حداقل500 درام  محاسبه می گردد اما در صورتی که جایی توقف کنید و تاکسی را نگه دارید تا 10 دقیقه رایگان و بعد از آن هر 10 دقیقه 100 درام محاسبه می شود می شود اگر مسافت طی شده از 6 کیلومتر بیشتر باشد بابت هر کیلومتر 100 درام اضافه می شود یعنی به ازای 8 کیلومتر در کل 800 درام و برای 11 کیلومتر در کل 1100 درام پرداخت می کنید.