پاسخگویی ۲۴ ساعته پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۴۲۸۱۸ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸

کجا بریم تفریح کنیم؟

جاذبه های گردشگری و توریستی ارمنستان ایروان

ایروان پایتخت و بزرگترین شهر جمهوری ارمنستان است. ایروان در امتداد رودخانه هرازدان و در دشت آرارات واقع شده است و از سال ۱۹۱۸ مرکز اداری، تجاری، فرهنگی، صنعتی کشور بوده است. تاریخچه ایروان با کشف قلعه اربونی که به دستور پادشاه آرگیشتی اول در انتهای غربی دشت آرارات ساخته شده بود، به قرن هشتم قبل از میلاد برمیگردد. سفر به ارمنستان - خیابان های ایروان به سبک نئوکلاسیک هستند و یادآور بافت شهری پاریس، وین و سنت پیترزبورگ می باشند. ایروان مرکزی جواهری واقعی از معماری شوروی است. آب و هوای ایروان نیمه خشک و قاره ای، با تابستان هایی گرم و خشک و زمستان هایی سرد و برفیست. ایروان بعنوان پایتخت کتاب جهان در سال ۲۰۱۲ توسط یونسکو انتخاب شده است.

جاذبه قلعه اربونی

حفاری ها، بازسازی ها و موزه قلعه ای قدیمی که متعلق به ۳۰۰۰ سال پیش است یکی از جاذبه های بسیار مشهور ایروان است. این قلعه یکی از دژهای دوران اورارتوهای ارمنستان است که در بهترین حالت نگهداری شده است.

جاذبه قلعه اربونی
جاذبه سیتسرناکابرد

بنایی به یادبود قربانیان قتل عام ارامنه در سال ۱۹۱۵ که توسط آرتور ترخانیان و ساشور کالاشیان در پارک سیتسرناکابرد ساخته شده است. این بنا از دو قسمت تشکیل شده: بخش اول صفحه های عظیم ساخته شده از سنگ بازالت که به نشانه اندوه به روی شعله ای ابدی خم شده اند، و بخش دوم دکلی برافراشته به سوی آسمان به نشانه تولد دوباره مردم ارمنستان.سفر به ارمنستان  - ۲۴ آوریل هر سال، صد ها هزار نفر در این مکان در سکوت در این مکان جمع می شوند.

جاذبه سیتسرناکابرد
جاذبه پلکان کاسکید

پلکانی سفید و عظیم مربوط به دهه ۱۹۷۰ که از مرکز شهر شروع و تا پارک پیروزی امتداد می یابد. موزه هنرهای معاصر کافسجیان در بالای این پله ها قرار دارد. سفر به ارمنستان - در ماه های تابستان در این منطقه برای عموم کنسرت های رایگان ارائه می شود.
جاذبه پلکان کاسکید
جاذبه کلیسای سنت گرگوری

بزرگترین کلیسای ارمنی دنیا در منطقه کنترون ایروان. وقف این کلیسای ۳۸۲۲ متر مربعی به ارتفاع ۵۴ متر، که سمبل هزار و هفتصدمین سالگرد اعلام مسیحیت بعنوان مذهب رسمی کشور ارمنستان است در سپتامبر ۲۰۰۱ انجام شد.

جاذبه کلیسای سنت گرگوری
جاذبه اپرا

منطقه ای زیبا در شهر که جواهر آن، بنای خیره کننده تالار اپراست. این بنا که احتمالاً از سمپروپر درزدن الهام گرفته ساختمانی دو طرفه است: یک طرف آن (ورودی از میدان تئاتر/آزادی) که محل اپرا و تئاتر باله است، و سمت دیگر که جایگاه تالار کنسرت خاچاطوریان است.

اپرا
جاذبه مایر هایاستان

مجسمه مادر ارمنستان در پارک پیروزی واقع شده و به تمام شهر ایروان مشرف است . در قسمت زیرین این مجسمه، موزه وزارت دفاع و در کنار مجسمه یک شهربازی قرار دارد.

مجسمه مادر
جاذبه موزه ماتناداران

این موزه در سال ۱۹۵۷ ساخته شده و در آن دست نوشته های خطی و باستانی نگهداری می شود. در ورودی این موزه، مجسمه های فلاسفه، دانشمندان و هنرمندان باستان بسیاری دیده میشود.

جاذبه موزه ماتناداران

جاذبه پارک عاشقان

قدیمی ترین پارک ایروان که به تازگی به سبک فضای سبز ژاپنی و روح ارمنی بازسازی شده. در این پارک معمولاً کنسرت ها و نمایشگاه های بسیاری در هوای باز برگزار میشود.

پارک عاشقان
جاذبه موزه هنرهای مدرن کافسجیان

مجموعه ای از آثار هنرمندانی همچون آرشیل گورکی، اندی وارهول، مارک شاگال و هنرمندان دیگر. ارمنستان - همچنین مجموعه ای غنی از هنر شیشه در این موزه دیده میشود تا جایی که یک طبقه جداگانه به کلکسیون لوسترهای سواروفسکی تعلق گرفته است.

موزه هنرهای مدرن کافسجیان
جاذبه میدان جمهوری

این میدان بهترین نمونه معماری دوره شوروی است. ساختمان های قدیمی تر (ساختمان های دولتی، وزارت ارتباطات، هتل ماریوت) سفر به ارمنستان - بناهای زیبای نئوکلاسیک هستند و بناهای دوره های بعدتر (وزارت امور خارجه و گالری هنری) مدرن و بسیار زیبا

LiveZilla Live Chat Software