پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

 مسافران ارمنستان مراقب داروهای ممنوعه باشند

 مسافران ارمنستان مراقب داروهای ممنوعه باشند

معاون وزیر دادگستری و رئیس کارگروه انتقال محکومان می‌گوید: « داروی دیکلوفناک که مصرف آن در ایران عادی است، در کشورهای ارمنستان، ترکمنستان و آذربایجان جرم است و حبس‌های طولانی مدت دارد.» محمود عباسی با بیان اینکه بیشترین محکومان خارجی در داخل ایران، اتباع افغانستانی هستند و بیشترین حجم پرونده‌ها نیز به حوزه مواد مخدر بازمی‌گردد گفت: بیشتر اتباع ایرانی نیز در کشورهایی همچون کویت، ترکمنستان، ارمنستان، آذربایجان، مالزی، تایلند و ژاپن محبوس هستند که سعی می‌کنیم شهروندان ایرانی را به کشور بازگردانیم.

رئیس کارگروه انتقال محکومان جمهوری اسلامی ایران توضیح داد: علت عمده محکومیت اتباع ایرانی در کشورهای خارجی مربوط به جرایم مواد مخدر است. البته واقع امر آن است که بیشتر اتباع ایرانی به خاطر آگاه نبودن از قوانین کشور مقصد دچار مشکل می‌شوند. به عنوان مثال در کشورهایی مثل ترکمنستان، ارمنستان و آذربایجان، داروی دیکلوفناک که به صورت عادی در کشور ما مصرف می‌شود، جرم است و مجازات‌های سنگینی هم دارد. متاسفانه برخی از هموطنان‌مان اطلاع ندارند و به همین خاطر دچار مشکل می‌شوند.

عباسی افزود: در همین راستا در تلاش هستیم از طریق امضای تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک با سازمان‌هایی همچون سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، آموزش‌های لازم را مبنی بر آشنایی با قوانین و مقررات کشور مقصد به اتباع ایرانی که قصد سفر دارند بدهیم. بنابر اظهارات رئیس کارگروه انتقال محکومان، در هشت ماهه نخست امسال، 800 محکوم بین ایران و کشورهای مختلف جهان مبادله شده که از این تعداد 500 تبعه خارجی از ایران به کشورهای متبوع خود و 300 تبعه ایرانی از خارج از کشور به ایران منتقل شدند.