پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

ارجاع لایحه موافقتنامه بین ایران با ارمنستان به مجمع تشخیص

ارجاع لایحه موافقتنامه بین ایران با ارمنستان به مجمع تشخیص

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای بار دوم بر مصوبه خود درخصوص لایحه موافقتنامه بین ایران و ارمنستان اصرار کرده و این لایحه را به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع کردند. در جریان نشست علنی امروز مجلس لایحه همکاری میان دو کشور ایران و ارمنستان مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با تصمیم نمایندگان به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع شد.

بر این اساس، لایحه موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان که پس از تصویب مجلس مورد ایراد شورای نگهبان قرار گرفته بود، مجدداً مورد رسیدگی قرار گرفت و باتوجه به نظر کمیسیون مربوطه و همچنین نمایندگان حاضر در جلسه علنی مجلس همچنان مصوبه قبلی مورد تصویب قرار گرفت.

در ماده ماده این لایحه آمده که موافقتنامه انتقال محکومان به حبس بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ارمنستان مشتمل بر یک مقدمه و ۲۲ ماده به شرح پیوست تصویب و اجازه مبادله اسناد آن داده می‌شود. همچنین در تبصره ذیل این ماده تاکید شده که در اجرای ماده ۲۰ این موافقتنامه رعایت اصول ۷۷ و ۱۲۵ قانون اساسی و در اجرای ماده ۲۱ آن رعایت اصل ۱۳۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران الزامی است.

براساس این گزارش، با توجه به اینکه نظر کمیسیون اصرار بر مصوبه قبلی خود بود، لایحه مذکور به رای گذاشته شد که از مجموع ۲۴۱ نماینده حاضر در صحن، با ۱۶۷ رای موافق، ۲۰ رای مخالف و ۷ رای ممتنع  تصویب شده و مجدداً مجلس بر مصوبه خود اصرار کرد. بنابراین این لایحه جهت بررسی و نظر به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع می‌شود.