پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

انتقال چهار «زندانی ایرانی» از ارمنستان به کشور 

انتقال چهار «زندانی ایرانی» از ارمنستان به کشور 

«سید کاظم سجادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان از انتقال چهار تن از زندانیان ایرانی در ارمنستان به کشور خبر دارد. وی گفت: در پی تلاش های سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، وزارت دادگستری این کشور با انتقال چهار تن از زندانیان ایرانی در زندان ارمنستان به ایران موافقت کرد. سجادی افزود: قرار است در تاریخ ۱۹ آبان ماه این زندانیان در مرز نوردوز به مقامات ایرانی تحویل داده شوند. از ابتدای سال جاری این دومین گروه از زندانیان ایرانی است که به ایران منتقل می شود. از آغاز سال جاری این اقدام دومین برنامه ریزی برای انتقال زندانیان ایرانی از ارمنستان به کشور به شمار می رود.

سفیر کشورمان در ادامه با اشاره به دیدارهای اخیر خود با نخست وزیر و وزیران جدید انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، دارایی، حمل و نقل و اقتصاد گفت: احداث خط سوم انتقال برق ایران-ارمنستان، اتصال شبکه برق ایران به روسیه و گرجستان از طریق ارمنستان، صادرات گاز ایران به اروپا از طریق این کشور، احداث نیروگاه های بادی در ارمنستان و توسعه همکاری ها در حوزه معادن و همچنین حل مشکلات گمرکی و مالیاتی فعالان اقتصادی ایرانی بخشی از موضوعاتی بود که در این دیدارها بررسی شد.

وی افزود: در این ملاقات ها همچنین در باره موضوعاتی که قرار است در نشست آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان در آذرماه امسال در تهران بررسی شود به بحث و تبادل نظر پرداختیم. سفیر کشورمان تصریح کرد: در این دیدارها ما با اشاره به این که به‌ رغم روابط سیاسی بسیار خوب بین ایران و ارمنستان، روابط اقتصادی و تجاری آنها در جایگاه شایسته و مناسبی قرار ندارند بر ارتقای روابط اقتصادی دو کشور تاکید کردیم. ایران و ارمنستان به دلیل پیشینه روابط و همچنین تاریخ و فرهنگ مشترک روابط نزدیکی دارند.

ارمنستان در منطقه قفقاز با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت که سه میلیون نفر جمعیت دارد، سال 1991 پس از فروپاشی شوروی استقلال یافت. این کشور با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.