پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

تور ارمنستان ویژه زمستان

از اوایل آذر تا اواسط بهمن ماه به خاطر سرد شدن هوا، تعداد توریست هایی که به ارمنستان سفر می کنند کاهش پیدا می کند، در نتیجه قیمت آپارتمان های روزانه و هتل های ارمنستان کاهش پیدا می کنند.

مسلما در این فصل خبری از پارک ابی سرباز، شنا در دریاچه سوان، رقص نور در میدان جمهوری نیستش. اما جاهای تفریحی، رستوران ها، دیسکو وکلاب ها باز هستند و مثل بقیه فصل ها همه چیز رو به راه هستش.

در فصل زمستان هزینه سفر به ارمنستان پایین می باشد، تقریبا هزینه رزرو آپارتمان یا هتل نصف هزینه درمقایسه با فصل تابستان می باشد.

ماشین دربستی از مرز تا ایروان

یکی از راه های سفر به ارمنستان، سفر با ماشین شخصی خود می باشد. البته شما می توانید که ماشین خود را در پارکینگ شبانه روزی مرز نوردوز، که هزینه روزانه ان تقریبا ۵۰۰۰ تومان می باشد پارک کنید.

مسافت ما بین مرز ایران و ارمنستان را پیاده طی کنید، بعد از اخذ ویزای ارمنستان و کارهای گمرکی شما وارد ارمنستان می شوید. بیرون از محوطه گمرگ ارمنستان، ماشین های ما که از قبل رزرو نمو ده اید در انتظار شماست .

 

شما می توانید جهت رزرو ماشین های دربستی از مرز ارمنستان تا ایروان با ما تماس بگیرید. 

سوالات متداول در باره ماشین های دربستی از مرز ارمنستان

۱ـ ماشین هایی را که از آژانس شما رزرو می کنیم با ماشین هایی که در مرز هستند چه تفاوتی دارند؟ مدل های بالاتر، ضمانت سفر شما، راننده های مجرب و محترم، بدون معطلی و سردرگمی لب مرز.

۲ـ ماشین های شما چند نفره هستند؟ ۱۵،۸،۶،۴نفره

۳ـ چه مدل ماشین های دارید؟ مدل های ۲۰۰۰به بالا

۴ـ آیا بهتر است با ماشین خودمان بیایم یا ماشین اجاره کنیم؟ بستگی به تعداد نفرات شما دارد،معمولأ برای تعداد نفرات بالا سفر با ماشین شخصی مناسب تر خواهد بود البته باید مشکلات جاده ای،خستگی،جریمه و غیره را نباید نادیده گرفت.

۵ـ آیا راننده ها مطمِن هستند؟ بله، تمامی راننده های ما مورد اعتماد ومطمئن می باشند.

۶ـ آیا در صورت معطلی در مرز راننده منتظر می ماند و هزینه ی اضافه ی دریافت می کند؟ بله البته راننده منتظر می ماند.

۷ـ مبلغ اجاره ماشین را باید به راننده بدهیم یا آژانس؟ مبلغ اجاره ی ماشین را به راننده می دهید.

۸ـچرا ماشین های شما ۱۰ دلار با ماشین های دیگر اختلاف دارند؟ به خاطر امنیت بالایی که ارائه داده می شود.

۹ـ آیا می توانیم بین راه برای استفاده از(رستوران ،استراحت و...)چند ساعتی اقامت داشته باشیم؟ بله، می توانید بین راه برای استفاده از (رستوران،استراحت،...)توقف کنید.

۱۰ـ چند روز قبل از حرکت باید ماشین را رزرو کنیم؟۴ روز قبل از حرکت  می توانید ماشین را رزرو کنید.

۱۱ـ آیا ماشین هر ساعتی که بخواهیم می تواند در مرز باشد؟ بله،هر ساعتی که شما به مرز رسیده باشید ماشین می تواند در مرز باشید.

۱۲ـ شما چه ساعتی را برای حرکت از مرز پیشنهاد می کنید؟ صبح برای حرکت بهتر است به دلیل روشنایی جاده ها.

۱۳ـ چند ساعت طول می کشد از مرز تا ایروان؟ تقریبأ ۸ ساعت طول می کشد.

سفر با هواپیما به ارمنستان - ارمنستان هوایی

شرکت های هواپیماهایی ماهان، اسمان و کیش ایر تنها شرکت هایی هستند که در طول هفته پروازهای مستقیم به سمت ایروان پایتخت ارمنستان دارند.در بعضی مواقع ودر موردهای خاص،رمثلأ ایام نوروز پروازهایی هم از شیراز، مشهد و ۰۰۰ انجام میشود.

قیمت بلیط هوا پیمایی تهران ـ ایروان بستگی به ایام مسافرت شما دارد، که بین ۹۰۰۰۰۰ تومان تا ۱۳۰۰۰۰۰ تومان نوسان می کند.

سفر هوایی به ارمنستان

پرواز از فرودگاه امام خمینی(ره) تا فرودگاه ایروان (فرودگاه زوارتنوتس) تقریبا یک ساعت و ده دقیقه طول میکشد.

دفتر هواپیمایی آسمان و ماهان در ایروان
خیابان نعلبندیان، پلاک ۱۹
تلفن:۰۰۳۷۴۱۰۲۳۱۸۴۸

سامانه پیامک 30005100 اطلاعات پرواز فرودگاه امام خمینی: اطلاع از آخرین وضعیت پرواز با کد 09633

مقررات مسافرین هنگام خروج از کشور

 1. كالاهایی كه مسافرین می توانند با خود از كشور خارج نمایند.
 2. مسافرین خروجی اعم از ایرانی یا خارجی می توانند علاوه بر وسایل سفر  و لوازم شخصی كالاهای ایرانی به هر میزان و كالاهای غیر ایرانی را تامعادل ارزش 80 دلار با خود از كشور خارج نمایند به شرطی كه هر دو گروه كالا جنبه تجاری پیدا نكنند.
 3. خروج ارز خارجی به همراه هر نفر مسافر تا میزان 5000 دلار و یا معادل آن به ارزهای دیگر بلامانع است.خروج بیش از سقف تعیین شده منوط به ارائه اظهارنامه ارزی و یا اعلامیه بانكی مربوط توسط مسافر خواهد بود.خروج وجه نقد در قالب چك و یا چك های مسافری بانكی بلامانع است.
 4. خروج پول ایرانی به همراه مسافر حداكثر تا سقف 5 میلیون ریال می باشد. خروج فرش دستباف به همراه مسافر تا سقف 20 متر مربع مجاز بوده و محدودیتی از نظر تعداد قطعات فرش در سقف متراژ ذكر شده وجود نخواهد داشت.
 5. خروج زیورآلات همراه مسافر حداكثر تا میزان 150 گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز است
 6. خروج مصنوعات ظروف نقره به عنوان هدیه و سوغات توسط مسافر داكثر تا میزان 3 كیلو گرم مجاز می باشد. مشروط بر اینكه اشیای مذكور در زمره آثار فرهنگی و تاریخی نباشد.
 7. خروج انواع خشكبار به همراه مسافر به اندازه هر گذرنامه 10 كیلوگرم و زعفران به ازای هر گذرنامه 100 گرم مجاز می باشد.
 8. خروج یك كیلوگرم خاویار مهمور به مهر و پلمپ شركت شیلات و قبض خرید فروشگاه شیلات بلامانع است
 9. خروج آثار تصویری و محصولات فرهنگی دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجاز است.
 10. خروج حیوانات و پرندگان اهلی منوط به اخذ مجوز از سازمان دامپزشكی و خروج حیوانات و پرندگان وحشی منوط به اخذ مجوز از سازمان محیط زیست می باشد.
 11. مسافرینی كه دارای اضافه بار وسایل و لوازم همراه هستند می توانند جهت كاهش مشكلات حمل  و هزینه های مربوط  از چند روز مانده به پرواز با در دست داشتن گذرنامه و بلیط قطعی شده به دایره فریت گمرك مراجعه و تشریفات ارسال آن را انجام دهند.

یادآوری این نكته ضروری است كه كالای همراه مسافرین خروجی مشمول هیچگونه حقوق و عوارض گمركی نمی گردد ، مبالغ و هزینه های دریافتی از سوی شرك های حمل از مسافر مقوله ای جدا از گمرک می باشد.

تلفن تماس به صورت شبانه روزی جهت اطلاع از قوانین و اطلاعات پرواز های فرودگاه بین المللی امام خمینی: 51007974 ، 51007973، 51007521

                        با کارشناسهای ما بابت رزرو بلیط خود در ارتباط باشید ۰۲۱۹۵۱۱۹۶۱۶

راهنمای قدم به قدم سفر به ارمنستان

اگر قصد دارید برای اولین بار به ایروان سفر کنید، باید تمام موارد زیر را در نظر بگیرید. مطمئنا شما هم دوست دارید از تک تک لحظات سفر لذت ببرید و با یک کوله‌ بار خاطره‌ی خوب از شهر صورتی (ایروان) به خانه برگردید. 

در مورد مقصد سفر اطلاعات کسب کنید

پیش از سفر به هر شهر یا کشوری بهتر است بصورت آنلاین کمی تحقیق کنید. به این ترتیب در مورد تمام مسائل پایه‌ای اطلاعات کافی بدست می‌آورید. به عنوان مثال وضعیت آب و هوا، حمل و نقل شهری، هزینه‌ی کرایه‌ی اتومبیل، باید‌ها و نباید‌های سفر و جاذبه‌های گردشگری. به محض رسیدن به ایروان از کارکنان هتل محل اقامت خود بخواهید که برای بازدید از مناطق توریستی شهر، تورهایی همراه با راهنما ترتیب دهند.

همیشه مقداری ارز به همراه داشته باشید

هیچ چیز بدتر از این نیست که روز اول مسافرت بدون هیچ پولی در کشوری غریب زندانی شوید. ایروان هم از این قائده مستثنی نیست. با این که مراکز فروش ارز در جای جای شهر به چشم می‌خورد، انجام حساب و کتاب خرید ارز برای مسافران خسته، کاری طاقت‌فرسا است. واحد پول ارمنستان درام نام دارد و هر ۱۰۰۰ درام معادل ۸۵۰۰ تومان ایران یا ۲.۵ دلار است. اگر برای برداشت پول از عابر بانک، کارت مخصوص دارید، بهتر است مطمئن شوید که می‌توانید از این کارت در ایروان استفاده کنید. در بهترین حالت باید ارز، کارت عابر بانک و کمی پول نقد به همراه داشته باشید.

به قوانین خاص هر کشور احترام بگذارید

زمانی که به عنوان مسافر به کشوری وارد می شوید باید به تمام قوانین احترام بگذارید. بروز جرم و خشونت در ایروان از خیلی از کشور های غربی کمتر است. به همین دلیل وقوع جرم برای خارجی‌ها هم به‌ندرت اتفاق می‌افتد.

تعدادی از کلمات کلیدی کاربردی زبان ارمنی را یاد بگیرید

افراد محلی ایروان با دیدن اشتیاق شما نسبت به یادگیری زبان ارمنی هیجان‌زده می‌شوند و برای کمک به شما توجه بیشتری نشان می‌دهند. به عنوان مثال کلماتی که باید در سفر استفاده کنید به این ترتیب هستند: سلام به زبان ارمنی Barev، خداحافظی hajox، تشکر Shnorhakalutyun و ببخشید Neretseq معنی می‌شوند. بهتر است برای گشت و گذار در شهر یک نقشه تهیه کنید و از رهگذران برای رسیدن به مقصد سوال بپرسید. از زبان انگلیسی استفاده کنید چون خیلی از ساکنین ایروان به زبان انگلیسی تسلط دارند.

می‌توانید از اتوبوس، مینی‌بوس و خطوط حمل و نقل زیرزمینی استفاده کنید

هزینه‌ی سفر با این وسایل همگی صد درام (۸۵۰ تومان) است ولی به خاطر داشته باشید که در ساعات روز تمام اتوبوس‌ها پر از مسافر هستند. بهترین گزینه برای شما استفاده از خطوط زیرزمینی است چون نه تنها سرعت بیشتری دارند، بلکه به اندازه‌ی اتوبوس‌ها پرازدحام نیستند. به همین خاطر می‌توانید به راحتی یک فضای خالی برای ایستادن پیدا کنید.

گرفتار هزینه‌ی بالای تاکسی‌های ایروان نشوید

معمولا تاکسی‌ها به ازای هر کیلومتر، صد تا صد وپنجاه درام (۸۵۰ تا ۹۰۰ تومان) دریافت می‌کنند ولی مواظب باشید! اگر در سفر توریستی به سر می‌برید و یا برای بار اول به این شهر سفر کرده‌اید، ممکن است هزینه‌ی بیشتری گریبانگیر شما شود. همیشه بادقت به کیلومترشمار تاکسی‌ها نگاه کنید تا پول اضافی نپردازید. نکته‌ی دیگر هنگام استفاده از تاکسی‌های شهری این است که باید همیشه پول خرد به همراه داشته باشید. گاهی راننده‌ها از پرداخت بقیه‌ی پول شما طفره می‌روند.

مواظب چراغ‌های عابر پیاده باشید

ایروان شهر کوچکی ست که خیابان‌هایی پر از ماشین و اتوبوس دارد. با این حال هنگام قدم زدن در سطح شهر در امنیت کامل به سر می‌برید. هنگام عبور از عرض خیابان‌ها باید مقررات ساده را رعایت کنید و به چراغ عابر پیاده توجه داشته باشید.

مجبور نیستید به پیش‌خدمت‌های رستوران دستمزد بپردازید

پولی که بابت غذا در رستوران می‌پردازید مالیات و دستمزد را هم شامل می‌شود ولی خیلی از آمریکایی‌ها برای پیشخدمت هزینه‌ای اضافی پرداخت می‌کنند. باید بدانید که پرداخت دستمزد، اجباری نیست بلکه به الویت‌ها و حسن نیت فردی شما بر می‌گردد. اگر مایل هستید که دستمزد اضافی پرداخت کنید، می‌توانید به پیشخدمت ۵۰۰ درام (۴۰۰۰ تومان) یعنی حدود یک دلار بپردازید.

از موزه‌های ایروان دیدن کنید

موزه‌های ایروان معمولا از ساعت ۹ یا ۱۰ صبح تا ۵ یا ۶ عصر باز هستند. اگر به طور اتفاقی در فصل اردیبهشت به ایروان سفر کردید، می‌توانید در شب‌موزه حضور داشته باشید. شب‌موزه مراسمی جالب برای تمام ایروانی‌ها، آمریکایی‌ها و توریست‌هاست. در شب‌موزه تمام موزه‌ها تا نیمه‌ی شب باز هستند و لازم نیست بابت بازدید هیچ پولی پرداخت کنید.

مودبانه ولی قاطع رفتار کنید

وقتی در حال خرید هستید، احتمالا از سوی فروشنده تشویق می‌شوید که تمام اجناسی را که دیده‌اید، خریداری کنید. حتی ممکن است تمام اجناس مشابه را تک تک به شما معرفی کنند. این رفتار می‌تواند کمی اذیت‌کننده باشد مخصوصا زمانی که شما اصلا قصد خرید ندارید. با این اوصاف سعی کنید همیشه مودب باشید. لبخند بزنید و به فروشنده بگویید که مایل به خرید جنس نیستید. بهتر است سریعا محل را ترک کنید چون دوباره سیر معرفی تمام اجناس فروشگاه به شما از سر گرفته می‌شود.

پول نقد به همراه داشته باشید

واحد پول ارمنستان درام است به همین دلیل تمام فرآیند‌های خرید و فروش در ایروان توسط درام انجام می‌شوند. با این حال یک یا دو فروشگاه ایروان ارز کشور‌های دیگر را از شما قبول می‌کنند. بهتر است برای پیشگیری از بروز هر گونه مشکل از قبل درام تهیه کنید. اگر خرید ارز را پشت گوش انداخته‌اید، نگران نباشید. در بیشتر فروشگاه‌های بزرگ ایروان مراکز کوچکی برای تبادل ارز قرار داده شده‌است.

به خرید اعتیاد دارید؟ به ایروان سفر کنید

برای خیلی از مسافران، ایروان شهری بهشتی است چون تمام نقاط آن را فروشگاه‌های مختلف و مناسب برای بودجه‌ی شما پر کرده است. بازدیدکننده‎ها می‌توانند از فروشگاه‌ها و بوتیک‌های بزرگ، اجناس گران‌قیمت و اصل خریداری کنند و هم می‌توانند از محصولات ایروانی جالب و ارزان‌قیمت دیدن کنند. هیچ مسافری ایروان را بدون دیدن Vernissage ترک نمی‌کند. این فروشگاه در روز‌های تعطیل هم باز است و سوغاتی‌های سنتی ایروانی، جواهرات، غذا، وسایل الکترونیکی و حتی حیوان خانگی می‌فروشند.

با ساکنین ایروان رفتار خوبی داشته باشید

شاید به نظر برسد که ایروانی‌ها با یکدیگر رفتار خوبی ندارند ولی مطمئن باشید که همیشه با خوشرویی با توریست‌ها رفتار می‌کنند. آن‌ها برای کمک به شما هر کاری می‌کنند. ایروانی‌ها اگر به زبان مادری توریست‌ها تسلط کافی داشته باشند، دوستان خیلی خوبی برای آن‌ها می‌شوند.

 

 1. در سفرهای خارجی اصولا دانستن زبان انگلیسی لازم است ، هر چند در حد ابتدایی باشد که طبیعتا هرچه زبان مسلط تری داشته باشید امکان ارتباط بهتر و بیشتر با مردم و همچنین دسترسی به اطلاعات توریستی آن کشور را راحتر و بهتر می کند.
 2. داشتن همسفر خیلی مهم است البته همسفر خوب و واقعی، کسی که دیدش در سفر به شما نزدیک باشد و شادی های سفر را مضاعف کندو البته برای کسانی که تجربه زیادی در مسافرتهای خارجی ندارند داشتن همسفر باتجربه بسیار مفید است.
 3. زبان رسمی این کشور ارمنی است ولی مردم به زبان های روسی و کردی نیز صحبت می کنند، پایتخت این کشور ایروان و شهرهای مهم و پرجمعیت آن عبارتند از گیومری، وانادزور، آشتاراک، دلیجان.
 4. هر دلار تقريبا معادل 480 درام می باشد، و به صورت اسکناسهای 20000، 10000، 5000، 1000 قابل استفاده می باشد.
 5. کد ارمنستان 00374 و کد ایروان 10 می باشد که به صورت ترتیبی شماره گيری مي شود.
 6. ساعت کار بانکها دوشنبه تا جمعه 9 تا 16 و روزهای شنبه 9 تا 13 و روزهای يکشنبه تعطیل مي باشد.
 7. بانک ملت ايران در خیابان تومانیان ایروان  شعبه دارد و روزهای شنبه و يکشنبه تعطيل است.
 8. فروشگاهها همه روزه از ساعت 30/9 تا 19 باز هستند و بازار زيبای صنايع دستي ورنيساژ در روزهاي شنبه و یکشنبه از 10 تا 18 دائر است.
 9. از اواخر فروردين ماه مي توان از رستورانها و کافه ها در نقاط مختلف شهر به صورت روباز استفاده نمود.
 10. ولتاژ برق 220، 240 ولت مي باشد و دو شاخه های آن مانند ايران است.
 11. وسايل نقليه عمومی اتوبوسها، ميني بوسهای خطی و تاکسی ها مي باشد و هزينه نرمال آن 100 درام و تاکسي تلفنی کيلومتری 100 درام می باشد.
 12. تنوع غذايي بسيار مناسب مي باشد، رستورانهاي ارمني Old Yerevan و Gor village معروف هستند، و رستورانهاي ايتاليايي، چيني، مکزيکي، لبناني، گرمي و البته رستورانهای ايرانی آريا در خيبان تومانيان و روسينی در خيابان آبويان معروف و شناخته شده هستند، رستورانهای ييلاقی در دره هرازدان نيز با فضای متفاوت و موسيقی زنده ديدنی هستند.
 13. مراکز خريد معروف در ايروان مانند ایروان مال، دالما، تاشير (البسه) هرازدان (البسه)، بنگلادش (البسه) هایستان هانراخانوت (البسه)، پتاک (مواد غذايي) ورنیساج (صنايع دستی) هميشه شلوغ هستند.
 14. مراکز تفريحی فراوانی وجود دارد و مي توان به مراکز معروف: هراپاراک (ميدان اصلي شهر) اپرا (کافه ها و رستوران روباز)، خيابان خانجيان و ماشتوش (رستورانها)، پارک مادر ارمنستان شهر مقدس و تاريخي اجميازين (کليسای معروف)، درياچه سوان (مرتفع ترين درياچه آب شيرين دنيا) و جنگلهای راقگازور با پيستهاي متنوع اسکي، معبد گارني متعلق به قرن اول ميلادي، جنگلهاي دليجان و پارک آبي ايروان اشاره نمود.
 15. ماههای دسامبر، ژانويه و فوريه زمستاني سرد با بارندگي برف همراه با تنوع زيباي زمستاني، و ماههاي مارچ و آوريل و مي بهار بسيار دلپذير گاهي همراه با بارندگي و مناظر زيباي شکوفه درختان و درجه حرارت بين 7 تا 12 درجه سانتيگراد، ماههاي جون، جولاي و آگوست تابستاني گرم با آفتابي دلپذير و فضايي کاملا متفاوت و دلنشين و درجه حرارت بین 24 تا 32 درجه سانتیگراد، و ماههاي سپتامبر، اکتبر و نوامبر پاييزي بسيار خوش نقشه با بارندگي پراکنده و مناظر رويايي و درجه حرارت بین 8 تا 17 درجه سانتیگراد و همانطور که گفته شد 4 فصل کاملا مناسب جهت سفر مي باشد.
 16. اگر به اسكی علاقه دارید، دزاخكادزور پیست اسكی رو به توسعه و مناسبی است كه تنها ۴۰ دقیقه تا ایروان فاصله دارد. دی تا فروردین فصل اسكی ارمنستان است.