پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

انتقال چهار «زندانی ایرانی» از ارمنستان به کشور 

انتقال چهار «زندانی ایرانی» از ارمنستان به کشور 

«سید کاظم سجادی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان از انتقال چهار تن از زندانیان ایرانی در ارمنستان به کشور خبر دارد. وی گفت: در پی تلاش های سفارت جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان، وزارت دادگستری این کشور با انتقال چهار تن از زندانیان ایرانی در زندان ارمنستان به ایران موافقت کرد. سجادی افزود: قرار است در تاریخ ۱۹ آبان ماه این زندانیان در مرز نوردوز به مقامات ایرانی تحویل داده شوند. از ابتدای سال جاری این دومین گروه از زندانیان ایرانی است که به ایران منتقل می شود. از آغاز سال جاری این اقدام دومین برنامه ریزی برای انتقال زندانیان ایرانی از ارمنستان به کشور به شمار می رود.

سفیر کشورمان در ادامه با اشاره به دیدارهای اخیر خود با نخست وزیر و وزیران جدید انرژی و منابع طبیعی ارمنستان، دارایی، حمل و نقل و اقتصاد گفت: احداث خط سوم انتقال برق ایران-ارمنستان، اتصال شبکه برق ایران به روسیه و گرجستان از طریق ارمنستان، صادرات گاز ایران به اروپا از طریق این کشور، احداث نیروگاه های بادی در ارمنستان و توسعه همکاری ها در حوزه معادن و همچنین حل مشکلات گمرکی و مالیاتی فعالان اقتصادی ایرانی بخشی از موضوعاتی بود که در این دیدارها بررسی شد.

وی افزود: در این ملاقات ها همچنین در باره موضوعاتی که قرار است در نشست آتی کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و ارمنستان در آذرماه امسال در تهران بررسی شود به بحث و تبادل نظر پرداختیم. سفیر کشورمان تصریح کرد: در این دیدارها ما با اشاره به این که به‌ رغم روابط سیاسی بسیار خوب بین ایران و ارمنستان، روابط اقتصادی و تجاری آنها در جایگاه شایسته و مناسبی قرار ندارند بر ارتقای روابط اقتصادی دو کشور تاکید کردیم. ایران و ارمنستان به دلیل پیشینه روابط و همچنین تاریخ و فرهنگ مشترک روابط نزدیکی دارند.

ارمنستان در منطقه قفقاز با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت که سه میلیون نفر جمعیت دارد، سال 1991 پس از فروپاشی شوروی استقلال یافت. این کشور با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است.
 

رئیس نهاد ریاست جمهوری ارمنستان: گسترش روابط با تهران اولویت ارمنستان است

رئیس نهاد ریاست جمهوری ارمنستان: گسترش روابط با تهران اولویت ارمنستان است

آرمن گئورگیان رئیس نهاد ریاست جمهوری ارمنستان در دیدار سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران، گسترش روابط با تهران را اولویت ایروان اعلام کرد.  در این دیدار که در چارچوب رایزنی ها برای توسعه هر چه بیشتر روابط به ویژه پیگیری اجرای توافق ها و همچنین زمینه های همکاری های جدید انجام شد، سفیر ایران مناسبات دوکشور در حوزه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و گردشگری را مطلوب ارزیابی و تاکید کرد که هنوز هم امکان توسعه روابط در این عرصه ها وجود دارد.

بنا به اعلام روز دوشنبه پایگاه خبری سفارت جمهوری اسلامی در ایروان، گئورکیان با تاکید بر اینکه ارمنستان همواره از گسترش همکاری ها با ایران استقبال می کند، انجام دیدارها و مذاکرات بین مقام های دوکشور را زمینه ساز بهبود روابط خواند. در این دیدار همچنین افزون بر بررسی مسائل مورد علاقه در روابط دوجانبه و منطقه ای، راهکارهای افزایش همکاری ها در عرصه های مختلف بررسی شد.

ارمنستان با حدود 30 هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال 1991 استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است. ارزش روابط اقتصادی سالانه دو کشور معادل سه میلیون و 250 هزار دلار است که سهم ایران سه میلیون دلار و و سهم ارمنستان 250 هزار دلار می باشد که قابلیت های بسیار زیادی برای افزایش دارد.

دیدار سفیر ایران با وزیر دفاع ارمنستان

دیدار سفیر ایران با وزیر دفاع ارمنستان

سیدکاظم سجادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در ارمنستان و ویگِن سرکِیسیان وزیر دفاع این کشور زمینه های همکاری های دفاعی و استفاده از تجربیات در این زمینه را بررسی کردند. به گزارش آران نیوز، سرویس خبری وزارت دفاع ارمنستان روز پنجشنبه در باره این دیدار نوشت: سجادی و سرکیسیان مجموعه گسترده از مسائل مورد علاقه دو کشور را برای افزایش همکاری ها بررسی کردند.

وزیر دفاع ارمنستان در این نشست با تاکید بر جایگاه جمهوری اسلامی ایران در منطقه، خواستار گسترش همکاری ها بین دو کشور شد. سجادی سفیر ایران نیز در مذاکره سرکیسیان زمینه های گسترش روابط بین ایروان و تهران را گسترده خواند. بنا به این گزارش، افزون بر همکاری های دفاعی دوجانبه، شرایط حاکم بر منطقه و همچنین مسائل مختلف بین المللی در مذاکرات سفیر ایران و وزیر دفاع ارمنستان بررسی شد.

ارمنستان با حدود ۳۰ هزار کیلومتر مربع مساحت و سه میلیون نفر جمعیت در منطقه قفقاز که پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ استقلال یافت، با موقعیت راهبردی ویژه، از غرب با ترکیه، شمال گرجستان، شرق جمهوری آذربایجان (جمهوری قره‌باغ) و در جنوب ایران و جمهوری خودمختار نخجوان (جزئی از جمهوری آذربایجان) هم مرز است. ارزش روابط اقتصادی سالانه دو کشور معادل سه میلیون و ۲۵۰ هزار دلار است که سهم ایران سه میلیون دلار و و سهم ارمنستان ۲۵۰ هزار دلار می باشد که قابلیت های بسیار زیادی برای افزایش دارد.

امکانات گسترده ایران و ارمنستان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی

امکانات گسترده ایران و ارمنستان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی

وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان و سفیر جمهوری اسلامی در ایروان، گسترش روابط دو کشور به ویژه در عرصه حمل و نقلی، ترانزیتی و ارتباطات را بررسی کردند. واهان مارتیروسیان در این دیدار با اشاره به اهمیت همگرایی و همکاری اقتصادی دو کشور، زمینه‌های گسترش روابط ایران و ارمنستان را بسیار وسیع و در برگیرنده حوزه‌های مختلف خواند.

خبرگزاری آرمن پرس.ای ام روز سه‌شنبه در این باره نوشت: وزیر حمل و نقل ارمنستان در دیدار سفیر ایران تاکید کرد که انگیزه دو سویه برای گسترش همکاری‌های مستمر و سودمند وجود دارد و انتظار می‌رود، مناسبات هر چه بیشتر در سطح بالاتری قرار گیرد. سیدکاظم سجادی، سفیر ایران نیز در این دیدار با تبریک به واهان مارتیروسیان برای انتصاب به سمت وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری اطلاعات ارمنستان گفت که عملی شدن توافق‌های نهایی شده، تاثیر زیادی در افزایش همکاری‌های دو کشور دارد. 

سفیر ایران همچنین بر اهمیت عملی شدن برنامه‌ریزی‌ها برای استفاده از توانمندی‌های دو کشور با هدف افزایش ارزش روابط اقتصادی به ویژه در حوزه مرتبط با حمل و نقل و ارتباطات تاکید کرد. وی گفت: ایران و ارمنستان از امکانات زیادی برای توسعه همکاری‌ها در عرصه‌های مختلف از جمله اقتصادی برخوردارند که باید با همکاری و برنامه‌ریزی دولتی و بخش خصوصی در این زمینه اقدام کرد

آقای سید کاظم سجادی سفیر جدید ایران در ارمنستان

آقای سید کاظم سجادی سفیر جدید ایران در ارمنستان

در تاریخ نهم اکتبر 2015 میلادی آقای سید کاظم سجادی استوارنامه خود را به آقای سرژ سرکیسیان تقدیم نمود.

آقای سید کاظم سجادی سفیر جدید ایران در ارمنستان میباشد.

در ابتدای این جلسه آقای سرژ سرکیسیان به سفیر جدید ایران خیر مقدم عرض نمود و برای او آرزوی موفقیت در ماموریت وی نمود.آنها همچنین در این جلسه پیرامون پروژه های مشترک بین ددو کشور ایران و ارمنستان مذاکره نمودند.

گروه ارمنستان تور ضمن خیر مقدم به سفیر جدید ایران برای ایشان آرزوی کامیابی و موفقیت روزافزون دارد.