درباره کشور ارمنستان

سکس در ارمنستان چگونه است؟ قوانین و مقررات رابطه جنسی در ارمنستان

هر چند در ارمنستان دین مسیحیت، دین غالب اکثر مردمان این سرزمین کهن است، اما در طول سفر به این کشور با فضایی فوق‌العاده سنتی و در بخش‌هایی نیز با فضایی مدرن روبه‌رو خواهید شد.

هر چند در این کشور پوشش خاص و مشخص برای زنان و مردان تعیین یا تعریف نگردیده است، اما به شما توصیه می‌کنیم برای در امان ماندن از بسیاری از جوانب حاشیه‌ای، در طول اقامت در خاک ارمنستان ظاهر و پوششی موجه و مناسب را انتخاب نمایید و تا حد ممکن از لباس‌های نسبتا پوشیده که عامه مردم ارمنستان از آن استفاده می‌کنند، استفاده کرده و بدون جلب توجه، آزادانه از تک تک لحظه‌های خود لذت ببرید.

صنعت گردشگری در طول دو دهه گذشته رشد بسیار چشمگیری را در جهان تجربه کرده و در اغلب کشورهای توریستی تعداد مسافران بین المللی و توریست‌ها دو برابر شده و در یک نظرسنجی انتظار می‌رود تا سال ۲۰۳۰ میلادی میزان گردشگر در جهان به 2 میلیارد نفر برسند.

از عمده اهداف بسیاری از گردشگران برای سفر به کشورهای مختلف دنیا، تجربه متفاوت‌تر رابطه جنسی و سکس در آن کشور است.

مسائل جنسی و سکس در ارمنستان نیز به جذابیتی مبدل شده که هر ساله گردشگران زیادی چه از ایران و چه از سایر کشورهای همسایه، با این هدف به ارمنستان سفر می‌کنند.

در این مطالب شما را با قواعد و مقررات رابطه جنسی در کشورهای مختلف دنیا، خصوصا کشور ارمنستان آشنا خواهیم کرد. همراهمان باشد

سکس و گردشگری جنسی در دنیا

رشد صنعت گردشگری در اغلب کشورهای دنیا، نتایج مثبت فراوانی را برای افراد و جوامع درگیر این صنعت به همراه دارد. اما قطعا اجبار می‌تواند برای قشر آسیب پذیر این جوامع یعنی زنان، دختران و کودکان، خطراتی را نیز داشته باشد.

مطالعات اخیری که در خصوص صنعت گردشگری انجام شده، بیانگر این است که رشد سریع این صنعت، با رشد قابل توجهی در صنعت گردشگری جنسی همراه بوده و در واقع با آن رابطه مستقیم دارد.

سکس و گردشگری جنسی یک صنعت پرطرفدار در دنیاست که خوشبختانه یا متاسفانه سرتاسر جهان را درگیر خود نموده است.

قبل از شیوع و همه‌گیری بیماری کرونا در سطح جهان و براساس برآوردهای سازمان جهانی ecpat، صنعت سکس و گردشگری جنسی حدود ۲۰ میلیارد دلار درآمد سالانه به همراه داشته و سالانه میلیون‌ها نفر از سراسر جهان برای سکس و گردشگری جنسی به عنوان توریست عازم کشورهای مختلف می‌شوند.

قوانین سکس در ارمنستان

بسیاری از دولت‌ها نیز به دلیل جذابیت این صنعت برای بسیاری از گردشگران، سرمایه گذاری‌های خوبی نیز با ایجاد بسترهای کنترل شده بهداشتی برای جذب بهتر گردشگر فراهم نموده‌اند و بسیاری از دولت‌ها بر این اعتقاد هستند که با جذب گردشگران جنسی، قادر خواهند بود صنعت گردشگری خود را در بسیاری از موارد دیگر نیز گسترش دهند.

در این میان کشور زیبای ارمنستان نیز به دلیل نوع مذهب و عقاید دولت و مردم، سخت گیری شدید نسبت به این موارد از خود نشان نمی‌دهد و معمولا دلالان مختلفی در دیسکوها و برخی قسمت‌های مختلف شهر به این کار مشغول بوده و نیاز گردشگران و حتی شهروندان خود را برآورده می‌نمایند، که این روند رو به افزایش است.

تعریف توریسم جنسی یا گردشگری جنسی

در واقع گردشگری جنسی، به مسافرت‌های برنامه‌ریزی شده‌ و هدفمند برای تسهیل در تامین و برآورده کردن نیازهای جنسی اطلاق می‌شود و در حقیقت به افرادی که با این اهداف اقدام به مسافرت می‌نمایند به اصطلاح “گردشگر جنسی” می‌گویند.

این نوع گردشگری مربوط به مسافرانی است که علاوه بر لذت بردن از طبیعت و اماکن دیدنی کشور مقصد، به دنبال رابطه جنسی متقابل با سایر مسافران و یا افراد محلی آن کشور هستند.

لازم به ذکر است که تورهای مختلفی در بسیاری از کشورهای دنیا با همین عنوان وجود دارد که دسترسی به کارگران جنسی را برای تمام گردشگران به هر شکل و نوع آن تامین می‌کنند.

ناگفته نماند که در این میان بیشتر مردان علاقه به شرکت در چنین مسافرت‌هایی را دارند و در واقع آمار مردان خیلی بیشتر از زنان گردشگر جنسی است.

گردشگری جنسی

محبوب ترین کشورهای دنیا برای سکس و گردشگری جنسی در جهان

قبل از معرفی کشور ارمنستان، لازم است در ابتدای این مطالب ده کشور برتر و محبوب در این صنعت را خدمت مخاطبین عزیز معرفی نماییم.

البته قابل ذکر است که در خیلی از این کشورها گردشگری جنسی امری غیرقانونی بوده اما با این وجود گردشگران فراوانی هر ساله به این کشورها در خصوص سکس سفر می‌نمایند.

تایلند

کشور تایلند در سطح دنیا رتبه اول را در این صنعت به خود اختصاص داده است و هر ساله پذیرای گردشگران فراوانی است که برای سکس به این کشور سفر می‌کنند.

این صنعت پس از جنگ ویتنام در این کشور رشد کرد. با وجود اینکه گردشگری جنسی در تایلند غیر قانونی است، اما بخش اعظمی از صنعت گردشگری کشور تایلند به گردشگرانی وابسته است که برای سکس به این کشور سفر می‌کنند.

در خیابان‌های شهرهایی مانند پاتایا، بانکوک و بسیاری از شهرهای دیگر و در کنار تریاها، دیسکوها، و محله‌های فحشا می‌توان زنان و دختران زیادی را  مشاهده کرد که از توریست‌ها استقبال می‌کنند.

برزیل

برزیل در این رتبه بندی مقام دوم را داراست و همیشه در تلاش است که از کشور تایلند در صنعت گردشگری جنسی پیشی بگیرد. کشور برزیل به علت داشتن مناظر بسیار زیبا و جاذبه های توریستی منحصر به فرد خود به یکی از مقاصد سفر گردشگران مبدل گردیده است.

در کنار این جاذبه ها، صنعت گردشگری جنسی و روسپی گری نیز در این کشور مشتاقان فراوانی دارد و خدمات جنسی در شهرهای مختلف برزیل با قیمت بسیار پایین به گردشگران ارائه می‌گردد.

لازم به ذکر است که سن قانونی برای ورود به حرفه روسپی‌گری در این کشور ۱۸ سال تمام است و در این کشور نیز روسپی‌گری یک شغل قانونی است.

کلمبیا

در کلمبیا نیز سکس و گردشگری جنسی یک صنعت کاملا قانونی است. البته این کشور تلاش‌های فراوانی را برای مبارزه با بردگی جنسی خصوصا برای کودکان به انجام رسانده است.

اسپانیا

در اسپانیا نیز گردشگری جنسی و روسپی‌گری کاملا قانونی است و این امر یکی از اهداف انقلاب جنسی در اروپا به شمار می‌آید، و همچنین در سال‌های گذشته این صنعت رشد مناسبی نموده و در حال ترکیب شدن با صنعت گردشگری عظیم این کشور است.

البته بیشتر روسپی‌ها در این کشور از مهاجران غیرقانونی هستند که از طریق قاچاق‌چیان انسان به این کشور مهاجرت نموده‌اند.

فلیپین

روسپیگری در فیلیپین نیز غیر قانونی است اما سکس و گردشگری جنسی علی رغم مجازاتهای بسیار شدید در این کشور قابل توجهی دارد.

معمولا بیش از 50 درصد گردشگرانی که به فیلیپین می‌روند، گردشگران جنسی بوده و در این کشور روسپی‌گرها باید مرتبا آزمایش بیماری مقاربتی واگیر دار را انجام دهند.

در این کشور یکی از علل مهمی که دختران وارد این حرفه می‌شوند مشکلات اقتصادی و هزینه تحصیل بسیار بالا در این کشور است.

هلند

شهر آمستردام در هلند که به شهر گناه مشهور است و یکی از مراکز مهم گردشگری جنسی در جهان به شمار می‌آید.

سکس و روسپی‌گری در این کشور قانونی بوده و تمام مردم هلند با این مسئله کاملا کنار آمده و آن را یک مسئله الزامی و ضروری تلقی می‌کنند. در کشور هلند مکآن‌هایی برای دادن خدمات جنسی به گردشگران تاسیس شده و فعالیت شبانه روزی دارند.

حتی در شهرهای آمستردام و دی والن بزرگترین و معروف ترین منطقه چراغ قرمز را دارند. در این مناطق روسپی‌ها خدمات خود را از پشت ویترین و پنجره در معرض دید عموم قرار داده که همین تبلیغات موجب شده که مقصد بسیاری از گردشگران جنسی بین المللی باشند.

کنیا

کنیا یک کشور آرام و امن در قاره آفریقا می‌باشد. در کنیا گردشگری جنسی بخشی بزرگی از صنعت گردشگری این کشور را تحت تاثیر قرار داده است. در این کشور ابتلا به بیماری های مقاربتی مانند hiv علی رغم کارهایی که انجام شده، رو به رشد است.

جمهوری دومینیکن

جمهوری دومینیکن یکی از کشورهای حوزه کارائیب است که در نزدیکی ایالات متحده آمریکا قرار دارد.

گردشگری جنسی در این کشور به دلیل نزدیکی به آمریکا بسیار پر رونق و روبه رشد است. این صنعت قانونی بوده و بیش از صد هزار کارگر جنسی زن در این کشور به این تجارت اشتغال دارند. در دومینیکن ارتباط جنسی با افرادی که به سن قانونی نرسیده اند ممنوع است.

مالزی

علی رغم غیر قانونی بودن روسپیگری در کشور مالزی، خدمات جنسی در سطح گسترده ای به مشتریان و گردشگران جنسی ارائه می‌گردد. بسیاری از کارگران جنسی این کشور از کشورهای همسایه نظیر چین به این کشور قاچاق شده‌اند.

آلمان

آلمان سابقه‌ای طولانی در صنعت گردشگری جنسی دارد. در کشور آلمان برخلاف بسیاری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا روسپیگری و سکس، حتی روسپیگری خیابانی، بسیار سازمان یافته،گسترده و کاملا قانونی است.

در این کشور کلیه فاحشه خانه ها، تبلیغات و پیشنهادات شغلی از طریق شرکت های متولی این امر صورت می‌گیرد و  تمام خدمات جنسی توسط دولت تنظیم شده و به آن‌ها مالیات تعلق خواهد گرفت.

کلاب‌های شبانه ارمنستان

باشگاه های استریپتیز، کلوپ های شبانه و کافه های وابسته به گردشگران جنسی در ارمنستان

شهر ایروان مملو از باشگاه هایی است که کاباره و استریپتیز دارند. بیشتر این باشگاه‌ها رقصنده و خواننده ارمنی دارند و معمولا در نیمه‌های شب رقصنده‌های روسی و اوکراینی‌نمایش های استریپ به مشتریان ارائه می‌کنند.

رسما باشگاه‌های استریپ ایروان فقط سرگرمی‌های وابسته و مورد نیاز گردشگران جنسی را ارائه می‌دهند اما هر چند روسپی‌گری در ارمنستان غیر قانونی است، ولی با این وجود تمام باشگاه‌ها این امکان را برای مشتریان و گردشگران فراهم کرده‌اند تا بتوانند از دختران روس و اکراینی نیز برای تامین نیاز گردشگران استفاده گردد.

 • کلوپ امگا: گردشگرانی که برای این امر به ارمنستان سفر می‌کنند، می‎توانند در خیابان Teryan 59 ، نزدیک تئاتر آکادمیک ملی اپرا و باله، کاباره امگا را پیدا کنید. رقصنده‌های این باشگاه عمدتا از روس‌تبار و اوکراینی هستند، که نمایش‌های استریپتیز و (رقص های خصوصی) را برای مشتریان اجرا می‌کنند. در این باشگاه شما قادر خواهید بود حتی کابین مخصوص اجاره کنید یا از آن بازدید نمایید.
 • کلوپ کهکشان: باشگاه استریپ و شب در خیابان امیریان 8، در نزدیکی سیرک، بسیاری از رقصندگان روسی یا اوکراینی نیز برای رقص خصوصی و سایر جلسات در این کلوب حضور دارند.
 • Delise Club: کلوپ شبانه توپی در خیابان امیریان بین مشتوت و خیابان ساریان.
 • Safari Club: کلوپ شبانه وابسته به عشق شهوانی در خیابان Deghatan 2 با چند رقصنده با منشاء روسی و اوکراینی.
 • Club Zeus: باشگاه آقایان در خیابان ابوویان 39.
 • کلوب منهتن: به راحتی درست در شمال میدان جمهوری در خیابان بوزانت، یک جاده کنار خیابان ابوویان واقع شده است. در اصل در پشت ساختمان وزارت خارجه

حرفه روسپی‌گری با وجود غیر قانونی بودن در ارمنستان، بسیار رایج است و معمولا توسط دختران روسیه، اوکراین و مولداوی انجام می‌شود. همچنین باید گفت که در ایروان رانندگان تاکسی بهترین منبع برای یافتن آدرس این کلوب‌ها و دختران هستند.

گزینه دیگر برای گردشگران ایرانی، بررسی مجلات محلی شهر ایروان است که در اغلب اوقات حاوی تبلیغات شخصی بانوان با عنوان ارائه ماساژ است. در واقع سالن ماساژ مترادف فاحشه خانه در ایروان است.

علت اصلی استقبال ایرانیان و گردشگران فارسی زبان از سکس و روابط جنسی در ارمنستان

در اینجا صرفا بطور فهرست وار به برخی از مزایای کشور ارمنستان برای گردشگران ایرانی خواهان رابطه جنسی و سکس اشاره خواهیم کرد:

 • دسترسی آسان به خدمت جنسی در شهر ایوران (علاوه بر فرودگاه زوارتنوتس، در میدان اصلی شهر یا هراپاراک نیز این خدمات به شما معرفی می‌شود.)
 • تسلط اغلب کارگران جنسی شهر به زبان فارسی و آشنایی آن‌ها با فرهنگ ایرانی.
 • امنیت کامل برای فعالیت‌های مرتبط با سکس روابط جنسی و حمایت پلیس و تا حدی افکار عمومی جامعه ارمنستان از این حرفه.
 • ارتباط سرگروه روسپی‌ها با مقامات ذی نفوذ کشور که این امر سبب می‌شود تا ضمن برخورداری از خدمات جنسی مطلوب و بهداشتی، امور اداری و پروسه‌های تجاری را نیز برای شما هماهنگ کنند.
 • ارزان بودن خدمات جنسی در کشور ارمنستان در مقایسه با کشورهایی مانند ترکیه و امارات عربی.
 • اشتغال بسیاری از ایرانیان در ارمنستان به شغل دلالی جنسی که دسترسی به این خدمات را آسان‌تر و منطبق با سلیقه ایرانیان کرده است.
 • باز بودن نحوه پوشش ارمنی‌ها موجب افزایش انگیزه گردشگر برای برقراری روابط جنسی خواهد شد.
 • دسترسی آسان به روحانی فارسی زبان برای افرادی که دنبال شرعی نمودن رابطه خود هستند و امکان صدور فوری صیغه نامه از طریق مسجد کبود.
 • امکان برقراری ارتباط طولانی مدت با شریک جنسی یا شریک تجاری و غیره، تحت پوشش ازدواج موقت‌.
 • امکان دعوت از شریک جنسی به ایران که با توجه به روابط دوستانه ایران با ارمنستان، از نظر صدور ویزا و سایر تشریفات اداری مساعدت‌های لازم صورت خواهد گرفت.

آسیب گردشگری جنسی ارمنستان

آسیب‌‎ها و مضرات گردشگری جنسی

طبق تحقیقاتی که در سطح بین المللی انجام شده  قاچاق و فروش اجباری انسان به خصوص زنان و دختران به طرز باور نکردنی افزایش پیدا کرده است.

این نوع تجارت و گردشگری نه تنها به خود افراد درگیر صدمه می‌رساند، بلکه تهدیدی برای امنیت کشور، ایمنی کسب و کار و همچنین سلامت زندگی شهروندان کشور درگیر خواهد شد. فحشا و استثمار اجباری بر روی زندگی افراد زیادی تاثیر منفی دارد.

طبق تحقیقاتی که انجام شده ۸۰ درصد قربانیان گردشگری جنسی زنان و ۲۰ درصد بقیه کودکان و نوجوانان هستند و قربانیان مورد سوء استفاده از سوی گردشگران جنسی نه تنها از آزار جنسی بلکه از فقر، بی خانمانی، سوء رفتار جسمی، روحی و عاطفی نیز رنج می‌برند.

برخی از قربانیان دچار افسردگی می‌شود و برخی نیز دست به خودکشی می‌زنند. آن‌ها همچنین از مشکلات بهداشتی نظیر بیماری‌های مقاربتی، اعتیاد، ناتوانی جنسی و غیره نیز رنج می‌برند.

نکته حائز اهمیت این است که مشکلات بهداشتی نه تنها روسپی‌ها و قربانیان را درگیر می‌کند بلکه کسانی که به قصد گردشگری جنسی به مسافرت می‌روند را هم درگیر می‌کند، زیرا احتمال مبتلا و مریض بودن روسپی ها خیلی زیاد می‌باشد و امکان انتقال این بیماری‌ها از طریق رابطه جنسی بیشتر است.

اما هستند کشورهایی که این صنعت را قانونمند نموده و با وضع قوانین سخت‌گیرانه بهداشتی و مهاجرتی، سعی در مهار این آسیب‌ها و مضرات دارند.

اگر شما نیز اطلاعات یا تجربه سودمندی از سکس یا قوانین و مقررات رابطه جنسی در کشور ارمنستان دارید، پیشنهاد می‌کنیم، این تجربه‌ها یا نظرات خود را در قسمت نظرات، با ما و دیگر مخاطبان سایت ایرانیان ارمنستان به اشتراک بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا