امروز یکشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

غذا های لذیذ ارمنی

غذا های لذیذ ارمنی

آشپزی ارمنی

افتخار غذا های لذیذ ارمنی و کشور ارمنستان، فراتر از مرز های آن هستند. تاریخچه غذا های ارمنی، به بیش از ۲۰۰۰ سال پیش باز می گردد. این امر نشان می دهد، چرا برخی از غذا های ارمنی بسیار پیچیده هستند.  همچنین تاثیرات و توانایی های دیگر کشور ها در این امر نیز ، برو روی آن ها اثرگذار بوده است.

غذای های ارمنی ضمن سلیقه خوب ، طعم و مزه جالبی نیز دارند. خوبی غذا های لذیذ ارمنی به این است که هنوز هم ترکیبات ارگانیک در آن وجود دارد. غذاهای ارمنی، در بین زندگی مردم این کشور جایگاه ویژه ای دارند.

ارمنی ها عاشق گوشت هستند. به طور معمول پختن گوشت در ارمنستان کار یک مرد است. یکی از ویژگی ها جالب غذاهای ارمنی ادویه ها و سبزیجات فوق العاده ای است که آن ها در آشپزی های خود استفاده می کنند. بانوان ارمنی در آشپزی های خود از ۳۰۰ نوع سبزیجات وحشی یا خود رو بهره می برند.

میوه ملی ارمنستان، زردآلو است. انار یکی دیگر از میوه های نمادین این کشور است و غنی بودن غذاهای ارمنی را نشان می دهد.

بعلاوه ، غیر از میوه های زردآلو و انار، میوه هایی خوشمزه ای همچون هلو، سیب، گیلاس، انگور، گلابی، آلود و درخت قهوه نیز دارند. همچنین این مردم عاشق کشت کردن لوبیا، فندق، گردو، برنج و … هستند. سبزیجات این کشور هم متنوع هستند و بسیاری از گردشگران به سبزیجات و میوه های خوشمزه این کشور علاقمند می باشند.

غذا های لذیذ ارمنی و طعم عالی

گرچه در ارمنستان مکان های عاشقانه بسیاری از جمله رستوران ها و کافه های متنوع برای داشتن یک قرار شام خوب وجود دارد اما به هر حال بهترین غذاهای این کشور، غذاهای خانگی هستند. غذاهای ارمنی عطر فوق العاده ای دارند، هنگام برداشتن یک ظرف غذای ارمنی مسلما از عطر آن به شگفت می آیید.

 اگر به ارمنستان سفر کرده اید هرگز یادتان نرود که حتی برای یک بار هم که شده در خانه آن ها و در کنار خانواده آن ها ، شام میل کنید. واقعاً تجربه فوق العاده ای خواهد بود.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *