امروز دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸

انواع غذاهای ارمنستان

انواع غذاهای ارمنستان

armeniacis.com

غذاهای گوشتی ارمنی

 گوشت اصلی که ارمنیان استفاده می کنند از نوع گوشت گوسفند و گاو است، از غذاهای  که رواج فراوان داشته و تاکنون نیز دارد انواع کباب هاست و انواع غذاهایی که از گوشت کوبیده تهیه می شود،از غذاهایی که از گوشت تهیه و در سفره ارمنیان دیده می شود می توان به کوفته ارمنی، باسترما، سوجوخ و بیورک اشاره کرد.نان های ارمنستان

 نان لواش نان ملی ارمنی است ،از دیگر نان های ملی ارمنیان، ماتناکاش، ژینگیالو و چُرِک است؛ ماتناکاش که از آرد گندم تهیه می شود،ژینگیالو نیز یکی از نان های (خوراکی) سنتی ارمنیان است که در تهیه آن از ۲۰ نوع سبزی استفاده می شود.

غذاهای دریایی

 غذاهای دریایی در ارمنستان پرطرفدار هستند، کباب ماهی یکی از غذاهایست که در ارمنستان بسیارپر طرفدار است، در کنار دریاچه سوان رستوران ها ماهی ایشخان که شبیه قزل آلا است به روش های کبابی در تنورهای ویژه ای طبخ می کنند که بسیار خوشمزه و لذیذ است،ایشخان به معنی شاهزاده است و در آب های شیرین زندگی می کند. خرچنگ دریاچه سوان نیز بین ارمنیان طرفداران زیادی دارد.

آش و آبگوشت

 آش گوشت گوسفند،آش گوشت گاو،آش گوشت مرغ،آش های تهیه شده با ماهی ایشخان و انواع آش قارچ ،آش های لبنی مانند آش ماست، آبدوغ، بورانی و غیره و آش های شیرین مانند آش کشمش و غیره نیز در ارمنستان طرفداران خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *