امروز سه شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۸

برنامه حرفه ای بدنسازی و فیتنس و رژیم غذایی و مکمل های ورزشی

برنامه حرفه ای بدنسازی و فیتنس و رژیم غذایی و مکمل های ورزشی

armeniacis.com

برنامه حرفه ای بدنسازی، مسیری مناسب برای بدنی خاص

گاهی اوقات، داشتن انتخاب‌های متنوع بسیار خوب است ولی وقتی در باشگاه هستید و به‌دنبال اجراء بهترین برنامه حرفه ای بدنسازی  ممکن، بهترین انتخاب از میان حرکات متنوع کار چندان راحتی نیست و باعث سردرگمی بسیاری از بدنسازان می‌شود.

تنها انتخاب از میان حرکات متنوع نیست بلکه باید از میان موارد بسیار از جمله مدت زمان استراحت بین ست‌ها، حجم تمرین، ترتیب حرکات، تکنیک‌های تمرین، هالتر در مقابل دمبل، وزنه‌های آزاد در مقابل دستگاه، اجراء نشسته یا ایستاده حرکات و بسیاری از متغیرهای دیگر انتخاب‌های درستی انجام دهید تا شاید به تمرینی مؤثر دست یابید و سردرگمی در میان این متغیرها برای برهم خوردن تمرکز و عدم رشد یک بدنساز کافیست. در این هنگام است که لزوم کمک گرفتن از یک مربی با تجربه و برنامه بدنسازی متناسب احساس می‌شود.

این که شما بدانید تمریناتی که هر روز انجام می دهید بر پایه چه اصولی می باشد به شما کمک می نماید تا با درک بیشتری بتوانید تمرینات خود را انجام دهید.

انواع برنامه های تمرینی رشته های بادی کلاسیک، بادی بیلدینگ، فیتنس وفیزیک و … از آکادمی طلایی کاملا اختصاصی بر اساس نوع و ساختار عضلانی و هم چنین هدف تمرینی شما طراحی شده است.

این برنامه ‌ها بر خلاف بسیاری از مربیان، به هیچ وجه از پیش طراحی نشده است و بر اساس نوع بدن شما، ساختار عضلانی، ماهیچه‌ ای و استخوان بندی شما، تصویر شما، هدف تمرینی شما و سابقه تمرینی شما طراحی و ارائه خواهد شد.

برنامه مکمل بدنسازی استاندارد

ورزشکاران همواره به دنبال مکمل هایی هستند که آنان را در موقعیت بهتری نسبت به سایر رقیبان قرار دهد. از آنجایی که بسیاری از کارافزاهای دارویی موثر، از طرف قانون گذاران ورزشی ممنوع گردیده است، توجه همگان به مکمل های تغذیه ای معطوف شده است.

بسیاری از افراد بر این باورند که مکمل ها می توانند به آنها کمک کنند تا توده های ماهیچه ای حجیم تر، نیرو و استحکام بیشتری پیدا کنند. عده دیگری هم هستند که از مکمل های ورزشی صرفاً برای کاهش وزن بدنشان سود می جویند.

سوال بیشتر جوانان این است که طرز استفاده از مکمل ها به چه صورت بوده و آیا استفاده از آنها دارای ضریب اطمینان بالایی هست یا خیر؟

اینکه چه مکملی و چه میزان چه موقع باید استفاده کنید این کاملا بستگی به خود شما و هدف و نیاز‌هایتان دارد، که بنا به تشخیص و صلاحدید مربیان متخصصان این امر امکان پذیر و قابل اطمینان است. 

هر کدام از ما دارای نیاز‌های منحصر به فرد هستیم و البته از لحاظ بودجه نیز هر کدام از ما در شرایط متفاوتی قرار داریم. به طور کلی دو اساس در برنامه مکمل ورزشی مختلف وجود دارد:

  1. افرادی که تعداد وعده‌های غذایی آنها نرمال می‌باشد.
  2. افرادی که سبک زندگی‌ آنها طوری است که مجبورند بخش اعظمی از تغذیه روزانه خود را در بازه زمانی ۴-۸ ساعته مصرف کنند و در بقیه ساعات معمولا چیزی مصرف نمیکنند.

مکمل‌ها نیز به دو دسته ضروری و غیر ضروری تقسیم میشوند. مکمل‌های ضروری باید قبل از مکمل‌های غیر ضروری مورد ارزیابی و توجه قرار بگیرند.

همه این نکات جهت ارائه برنامه مکمل بدنسازی، با توجه به شرایط بدنی و جسمانی اشخاص و کلیه بررسی های لازم توسط مربیان رسمی تیم آکادمی طلایی مورد توجه می باشد.

رژیم بدنسازی همسو با تمرینات بدنسازی افراد

تمرینهای پرورش اندام بدون تغذیه مناسب پاسخگو نبوده و هرگز شما را به نتیجه ای که در ذهن خود می پرورانید نخواهد رساند. تغذیه مناسب و رژیم بدنسازی درست یکی از مهمترین کلید های بدست آوردن اندام زیبا برای ورزشکاران این رشته است که بسیاری از ورزشکاران بخصوص آنها که بصورت خود آموز اقدام به تمرین می کنند رعایت نمی شود .

ضمن آنکه به صراحت باید بیان کنیم که انجام فعالیت های ورزشی برای پرورش اندام نیاز به مشورت با متخصصین این امر را دارد.

۱۵ عددتخم مرغ نیمرو یا آب‌پز، ۵ عدد سفیده تخم مرغ، ۴ لیوان شیر ، ۵ عدد موز، ۲۵۰ تا ۴۰۰ گرم گوشت قرمز ، مکمل‌های پروتئینی و اسید آمینه، این رژیم غذایی روزانه‌ای است که در برخی باشگاه‌های بدنسازی و پرورش اندام به ورزشکاران جوانی که بیشتر آنها زیر ۲۰ سال سن دارند، توصیه می‌ شود. نوجوانانی که علاقه وافری به داشتن هیکلی مانند آرنولد دارند و عکس‌هایی از فیگورهای جی‌کاتلد و کلمن را به در و دیوار اتاق خود می ‌چسبانند، بدون اینکه این رژیم‌ها را بررسی کرده و یا با یک متخصص مشورت کنند.

آیا واقعاً پیروی از رژیمی با این مقدار پروتئین و کالری توصیه شده به جوانان از روی اصول تغذیه و ورزش بوده یا نه، سؤالی است که متخصصان تیم آکادمی طلایی به آن پاسخ داده و دقت دارند.

با رژیم افزایش وزن و چاقی تندرست شوید

فکر نکنید که اگر ورزش کنید لاغرتر می‌شوید خیر ورزش سبب شادابی و نشاط می‌شود و شما اندام مناسبی خواهید داشت…

رژیم افزایش وزن این نیست که هرچه می خواهیم بخوریم، بلکه باید همیشه تنوع و تعادل را، چه در رژیم چاقی و افزایش وزن و چه در رژیم کاهش وزن، رعایت کنیم.

برخی از روش های توصیه شده برای افزایش اصولی وزن عبارتند از:

  • برنامه غذایی متناسب و مدون
  • اعمال برنامه تمرینات بدنسازی متناسب با وضعیت بدنی فرد
  • مصرف مکمل های ورزشی طبق اصول  برنامه مکمل

افرادی که خواهان افزایش وزن و حجم عضله هستند، می توانند با تمرینات بدنسازی و رژیم غذایی مناسب و مصرف مکمل های پروتئینی، عضله خود را بزرگ کنند.

ورزش کردن، نقش مهمی در افزایش وزن دارد. استفاده از وزنه، به بزرگ شدن عضلات کمک می کند.

تمرین های بدنسازی اگر شما می خواهید که عضلاتی قوی و سالم داشته باشید مهم هستند، اما فقط یک بخش از فرآیند ساخت عضله هستند. اگر شما می خواهید عضلاتی قوی و سالم داشته باشید به یک تغذیه درست هم نیاز دارید.

برای این که شما بهترین، سالم ‌ترین و سریع ‌ترین نتیجه دلخواه را بگیرید، ترجیحا باید از یک رژیم غذایی مناسب پیروی کنید. رژیم غذایی مناسب نه تنها می ‌تواند تضمینی برای سلامتی شما باشد، بلکه باعث بهبود سرعت روند رشد شما نیز خواهد شد.

برنامه قدم به قدم رژیم لاغری و کاهش وزن

رژیم لاغری، کنترل آگاهانه یا محدود کردن رژیم غذایی برای از دست دادن وزن، سابقه ای طولانی و رنگارنگ دارد و اغلب افراد تمایل به پیروی از رژیم غذایی شخص دیگری بدون در نظر گرفتن نوع بدن، سلامت و سطح فعالیت خود دارند و کورکورانه از رژیم های لاغری بدون چربی، رژیم لاغری با پروتئین بالا، رژیم غذایی هوس گونه یا رژیم گیاهخواری پیروی می کنند حقیقت این است که نوع بدن افراد متفاوت است و رژیم غذایی یکسان و متناسب برای همه وجود ندارد.

بسته به نوع بدن شما، برنامه رژیم غذایی نیز متفاوت خواهد بود سه دسته مختلف از نوع بدن شامل اکتومورف یا کمبود وزن، اندومورف یا اضافه وزن، مزومورف یا عضلانی می باشد بنابراین، با توجه به نوع بدن مصرف ریزمغذی ها تنظیم می شود. توجه داشته باشید که افراد بندرت داخل یکی از این دسته ها هستند و اغلب ترکیبی از این مشخصه ها را دارند مطالعات نشان می دهد که رژیم لاغری و محروم کردن خود از مواد غذایی خاص به احتمال زیاد سبب افزایش هورمون های استرس می شود بنابراین، شما سعی خواهید کرد با خوردن مواد غذایی آشغال جبران کنید.

لذا یک رژیم غذایی ایده آل به نوع بدن، اهداف، سطح فعالیت های شما و چندین پارامتر دیگر بستگی دارد که ما در این برنامه رژیم لاغری همه این موارد را در نظر گرفته ایم.

برای طراحی یک برنامه رژیم غذایی صحیح، به داشتن تخصص‌ های مختلف و دانش خاصی نیاز است.

جهت رسیدن به بهترین نتیجه بهتر است برای رسیدن به هدف خود تحت نظر یک یا چندین متخصص و مربی باشید.

متخصصین بخش برنامه غذایی و مربیان ما مورد تایید فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران فدراسیون جهانی پرورش اندام می باشند و از سابقه مفید و دانش در زمینه علم برنامه نویسی، شناخت عضلات، شناخت انواع بدن، شناخت انواع سیستم‌ های تمرینی، علم مکمل های غذایی استاندارد، علم نگارش رژیم غذایی و استفاده از به روزترین سیستم های ارزیابی بدنی …) برخوردارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *