امروز جمعه ۲۲ آذر ۱۳۹۸

رستوران های ایروان – بخش اول

رستوران های ایروان – بخش اول

غذا بخش مهمی از فرهنگ کشور ارمنستان است. ممکن است تاکنون به ندرت مشاهده کرده باشید که ارمنی ها در جشن ها و مراسم های گوناگون خود، میزی پر از غذاهای متنوع تهیه نکرده باشند. در نتیجه باید متوجه اهمیت غذا برای مردم این کشور شده باشید. از همین رو در ارمنستان، بخصوص در پایتخت آن رستوران های فراوانی یافت می‌شود.

باید گفت که رستوران های ایروان اغلب در منو های خود غذاهای سنتی را پیشنهاد می‌کنند و تنها چیزی که سبب جذابیت و محبوبیت این غذا می شود حفظ کردن دستورالعمل های قدیمی است.

همچنین شما در ایروان شاهد رستوران هایی هستید که غیر از غذای سنتی، انواع غذاهای متنوع را در منو های خود به شما پیشنهاد می دهند و می‌توانید به راحتی غذای مورد علاقه خود را میل کنید. در این مقاله ما قصد داریم تا بهترین رستوران های ایروان را به شما معرفی کنیم. این رستوران های سلیقه تمامی مشتریان را برآورده می‌کنند.

رستوران های ایروان : سنتی

پاندوک ایروان

رستوران پاندوک یکی از بهترین مکان های ارائه دهنده غذاهای سنتی است. این رستوران چه در میان مردم محلی و چه برای گردشگران خارجی یکی از محبوب ترین رستوران ها می باشد. در رستوران پاندوک بی نقص ترین غذاهای سنتی سرو می‌شوند.

منو های این رستوران خوشمزه ترین غذاها را در اختیار شما می‌گذارد.

علاوه بر این، موزیک های زیبای ارمنی هنگام میل کردن غذا، شما را همراهی می کنند و محیط آرامش بخش فوق العاده ای را تجربه خواهید کرد.

رستوران دالما

این رستوران فعالیت خود را از سال ۱۹۹۸، و در جهت ارائه غذاهای اصیل ارمنی آغاز کرده است. همانطور که از نام این رستوران پیداست، غذای اصلی آن ” دالما ” یا همان ” دلمه ” است.

و اما برای افرادی که با ” دلمه ” آشنایی ندارند…

دلمه در حقیقت تکه گوشت های خرد شده از گوشت گاو یا بره است که با برنج و ادویه های سلیقه ای ترکیب شده و در نهایت در برگ انگور یا کلم آب پز شده پیچیده می‌شود.

البته ” دالما ” یا همان ” دلمه ” ممکن است در دستور پخت های گوناگون وجود داشت باشد اما ترکیب کلی آن به همین صورتی است که در بالا ذکر شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *