پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

قیمت ها و هزینه ها در ارمنستان

قیمت ها وکل هزینه ها در ارمنستان
اگرشما به ارمنستان سفر می کنید مسلما به جز هزینه رفت و آمد وهتل، شما باهزینه های دیگری نیز روبرو می شوید.

در مطالب زیر سعی می کنیم که یک براورد هزینه بشود تا در صورتی که قصد سفر به ارمنستان را دارید بتوانید از پیش هزینه های خود را بررسی کنیید.

هزینه ای  خورد و خوراک
یکی از کشورهایی که شما برای خورد و خوراک به هیج گونه مشکلی بر نخواهید خورد ارمنستان می باشد، چون که در ارمنستان شما می توانید هر چیزی که در ایران موجود است را پیدا کنیید. آب شهری ایروان (آب لوله کشی) نوشیدنی می باشد.ما به شما توصیه می کنیم از سوپر مارکت هایی که تقریبا در تمام مناطق ایروان۲۴ ساعته کار می کنند استفاده کنید زیرا در این سوپر مارکت ها قیمت هر جنس بر زیر آن قید شده است که این کار مشکل بلد نبودن زبان ارمنی شما را آسان تر خوا هد می کند.

نان و لواش:

در تمامی سوپرمارکت های ایروان شما می توانید لواش، نان بربری ونان سنگک را یافت کنیید البته ناگفته نماند که خود نان های ارمنی هم خوشمزه وعالی هستند ما به شما ماتناکش را معرفی می کنیم ارزد. قیمت حداقل از ۱۲۰ درام

نوشیدنی ها:

نوشیدنی های غیر الکلی : کولا، فانتا، اسپرایت .ردبول،...

نویشیدنی های الکلی : ودکا(حداقل قیمت ۸۰۰ درام)، آبجو(حداقل قیمت ۲۷۰ درام)، کنیاک(حداقل قیمت ۲۸۰۰ درام)، ویسکی(حداقل قیمت ۵۰۰۰درام)، شراب (شروع قیمت ۱۸۰۰درام). مسلمآ نوشیدنی های وارداتی گرونتر و تولید داخل ارزان تر است. اب های گاز دار بسیار مفیدی در این فروشگاها پیدا می شود که بدون الکل می باشند و برای سلامتی شما مفید می باشند.ما به شما جرموک و بژنی را پیشنهاد می کنیم.

فراوردهای گوشتی:

شما در این سوپرمارکت ها سوسیس و کالباس های گوناگون و متنوعی را می توانید پیدا کنیید که هیچ کدام از آنها حلال نمی باشد. برای استفاذه از اینها در بیش تر آنها از چربی خوک نیز استفاده می شود. سوسیس های بسته بندی شده مرغ با علامت حلال مشخص می باشد که می توانید از این سوسیس ها استفاده کنید.

فرآوردهای لبنی:

شما می توانید در تمامی سوپرمارکت های ایروان شیر، ماست، پنیر، کره، خامه و...  که از شیر گاو  تهیه می شود را تهیه کنید و روی بسته بندی آنها مقدار چربی  انها به درصد قید شده است. به دلیل اورگانیک بودن فرآودهای لبنی ارمنستان 100% تاریخ تولید محصول را چک کنید و محصول تولید شده در همان روز جاری را خریداری کنید. توجه داشته باشید که هیچ یک کدام از این لبنیات از گوشت خوک تهیه نشده است. در خرید ماشت توجه کنید که خامه یا دوغ نخرید.

**شیر لیتری تقریبا  380 درام **ماست معمولی بسته ایی 250-350 درام **ماست چکیده 500-600 درام**پنیر هر کیلویی 1800 -4500 درام **کره بستگی به نوع ان کیلویی 600-1200 درام **خامه ترش بسته ای 300 درام (0.8 دلار)

هزینهای حمل و نقل شهری

توجه داشته باشید که درارمنستان تاکسی های شهر به صورت دربستی می باشند و هزینه آن با تاکسی متر از قرار 1 تا 5 کیلومتر  حداقل500 درام  محاسبه می گردد اما در صورتی که جایی توقف کنید و تاکسی را نگه دارید تا 10 دقیقه رایگان و بعد از آن هر 10 دقیقه 100 درام محاسبه می شود می شود اگر مسافت طی شده از 6 کیلومتر بیشتر باشد بابت هر کیلومتر 100 درام اضافه می شود یعنی به ازای 8 کیلومتر در کل 800 درام و برای 11 کیلومتر در کل 1100 درام پرداخت می کنید.