پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

سال نو میلادی ۲۰۱۷ درارمنستان

تاریخچۀ سال نو در ارمنستان و چگونگی برگزاری آن :

در اکثر کشورهای جهان، کریسمس و سال نوی میلادی در دو روز مجزا جشن گرفته می شوند، اما در خصوص ارمنستان این مطلب صدق نمی کند.

در ارمنستان به دلیل تأثیری که جماهیر شوروی بر تاریخ این کشور گذاشته، کریسمس و جشن سال نوی میلادی در یک روز برگزار می شوند. بر اساس افسانه ها یک “ماتوشکا” (اصل کلمه ریشۀ روسی دارد به معنی مادربزرگ)  در شب کریسمس برای کودکان درست کار و حرف گوش کن یک هدیه می آورد.

این افسانه ریشۀ دینی دارد به طوری که از این مادر بخشی از داستان خواسته می شود تا به دنبال حضرت مسیح (در زمان کودکی وی) برود و ادامۀ داستان… اما نکته اینجاست که دولت کمونیست آن زمان به دلیل مذهبی بودن این افسانه آن را تغییر داده و یک پدربزرگ را جایگزین ماتوشکا می کند.

کریسمس ارمنستان که برخلاف اروپایی ها در نیمه شب ۳۱ دسامبر جشن گرفته می شود کاملا برای ارمنی ها پر ارزش است به گونه ای که برخی از ارامنه که بر حسب گردش روزگار در این روز مشکل مالی دارند، برای تدارک دیدن این جشن حتی از آشنایان پول نیز قرض می کنند. جالب است بدانید که ارامنه نیز همانند ما ایرانیان ذوقی بسیار مثال زدنی در زمینۀ خوراک دارند و اگر در این روزها در این کشور شاد باشید ظرف های رنگارنگی از غذاها به شما تعارف می شوند.

تعطیلات کریسمس از ۳۰ دسامبر تا تقریبا ۸ ژانویه ادامه دارد، در این مدت هر روز شما شاهد جشن های خیابانی خواهید بود.

هر سال در شب کریسمس در میدان جمهوری کنسرت بزرگی با حضور محبوبترین و معروفترین خواننده ای ارمنی برگزار می شود.

توریست های زیادی از جمله ایرانیها سعی دارند در تعطیلات کریسمس در ایروان حضور داشته باشند و با مردم ارمنستان به استقبال سال نو میلادی بروند.