پاسخگویی تمام وقت پاسخگویی تمام‌وقت درخواست خدمات از طریق شماره‌های ۰۲۱-۹۵۱۱۹۶۱۶ و یا (وایبر، تلگرام) +۳۷۴-۹۵۵-۴۲۸۱۸ تخفیف‌های امروز هتل، تور و آپارتمان

افزایش صادرات گاز به ارمنستان موضوع مذاکرات ایران با گازپروم روسیه

افزایش صادرات گاز به ارمنستان موضوع مذاکرات ایران با گازپروم روسیه

ایران و شرکت گازپروم در مسکو برای ورود این شرکت به بازار ایران مذاکره خواهند کرد که احتمالا افزایش صادرات گاز ایران به ارمنستان از طریق خط لوله تحت مدیریت این شرکت یکی از موضوعات مورد بحث خواهد بود. روزنامه کومرسانت به نقل از یک منبع آگاه نوشت موضوع افزایش حجم عرضه گاز ایران به ارمنستان احتمالا در جریان مذاکرات ایران و شرکت گازپروم در مسکو مطرح خواهد شد.

این مذاکرات میان ویتالی مارکلوف، معاون کمیته مدیریت گازپروم و امیرحسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت ایران در امور بین‌الملل برگزار خواهد شد. به نوشته این روزنامه، این مذاکرات با توجه به بازگشت توتال فرانسه به بازار ایران برگزار خواهد شد. ایران قصد دارد تا گازپروم را نیز به بازار خود وارد کند.

«در این مذاکرات احتمالا، افزایش حجم گاز صادراتی ایران به ارمنستان که خط لوله آن توسط این شرکت روس مدیریت می‌شود، مطرح خواهد شد. در حال حاضر، گازپروم گاز را از گرجستان به ارمنستان می‌فرستد که موافقتنامه ترانزیتی مرتبط با آن تا پایان امسال منقضی خواهد شد. مذاکرات با ایران احتمالا موضع گازپروم را تقویت خواهد کرد و سبب فشار بر گرجستان برای کاهش قیمت تعرفه ترانزیتی خواهد شد.»