مشاوره رایگان چرا به ما اعتماد کنید؟
ایرانیان ارمنستان

پشتیبانی تلگرام و واتسپ

Post Image

رزرو بلیط اتوبوس

رزرو بلیط اتوبوس

محتویات این خدمت
فرم درخواست

نکات مهم سفر به ارمنستان با اتوبوس

کشور ارمنستان در شمال غربی ایران قرار دارد و برای سفر تنها کافیست از یک مرز عبور کنید، به همین علت اکثر گردشگران ایرانی با خودروی شخصی و اتوبوس به صورت زمینی به ارمنستان سفر می کنند. سفر با اتوبوس به ارمنستان ارزان ترین راه و در عین حال خسته کننده ترین روش است، بنده قصد دارم در این مقاله راهکارهای مفیدی جهت یک سفر مطمئن به کشور ارمنستان با اتوبوس ارائه کنم. قبل از هرچیز باید از خود بپرسید که آیا می توانید مدت زیادی را در اتوبوس باشید؟ اگر بیماری خاصی دارید پیشنهاد می کنیم با هواپیما سفر کنید و حتما داروهای خود را همراه داشته باشید و قبل پرواز مهمانداران را از بیماری خود مطلع کنید.

مدت زمان سفر به ارمنستان با اتوبوس

اگر قصد سفر به ارمنستان با اتوبوس دارید باید این نکته را مد نظر داشته باشید که مدت زمان سفر همیشه ثابت نیست و گاهی ممکن است 2 برابر نیز شود. دلایل متغیر بودن مدت زمان سفر به ارمنستان با اتوبوس آن است که باید در مرز زمینی پیاده شده و با توجه به تعداد مسافران حاضر برای عبور از مرز، منتظر بمانید، گاهی اوقات مرز به دلیل مشکلات امنیتی بسته شده و می بایست تا باز شد مرز انتظار کشید. به هرحال می توان گفت بطور میانگین از میدان آزادی تهران تا میدان فرانسه شهر ایروان حدود 17 ساعت راه است، همچنین طبق نقشه گوگل 1147 کیلومتر فاصله دارند. در عکس زیر می توانید نگاهی به مسیر تهران تا ایروان بیندازید که توسط ایرانیان ارمنستان تهیه شده است.

Armenia Map

مرز زمینی ایران و ارمنستان کجاست؟

مرز مشترک ایران و ارمنستان نوردوز نام دارد که در روستای نوردوز، شهرستان جلفا و استان آذربایجان شرقی قرار دارد، روستای نوردوز در نزدیکی رودخانه ارس واقع شده است که این رودخانه مرز ایران و ارمنستان می باشد. جالب است بدانید سالانه بطور میانگین 2 میلیون نفر از این مرز عبور می کنند و به ارمنستان بصورت زمینی سفر می کنند و صادرات گاز ایران به ارمنستان از مرز نوردوز انجام میشود. مردم روستای نوردوز به زبان های آذربایجانی، ترکی و ارمنی صحبت می کنند.

نکات مهم هنگام رسیدن به مرز نوردوز

 • پس از رسیدن به مرز نوردوز می بایست تمامی وسایل خود اعم از چمدان را برداشته و همراه خود به داخل ساختمان اصلی گمرک مرزی ببرید.
 • جهت پرداخت عوارض خروج از کشور اگر از قبل اقدامی نکردید می توانید از باجه بانک ملی داخل گمرک پس از پرداخت مبلغ، فیش بانکی تحویل بگیرید و همراه خود داشته باشید.
 • وسایل شخصی خود را از دستگاه ایکس ری عبور داده و در صورت نیاز وسایل داخل چمدان را به ماموران گمرک نشان دهید.
 • فیش بانکی مربوط به پرداخت عوارض خروج از کشور را به همراه پاسپورت به ماموران نیروی انتظامی نشان دهید و پس از انجام عملیات کامپیوتری و درج مهر خروج از مرز ایران به سالن انتظار مسافران بروید.
 • در سالن انتظار می توانید تا رسیدن اتوبوس خود منتظر بمانید و از سرویس بهداشتی استفاده کنید یا در صورت نیاز از بوفه مرز، خوراکی تهیه کنید. توجه داشته باشید ممکن است رسیدن اتوبوس کمی زمان بر باشد چرا که اتوبوس باید از دستگاه ایکس ری عبور کند و تمامی مسائل امنیتی باید رعایت گردد.
 • پس از رسیدن اتوبوس می توانید وسایل خود را داخل اتوبوس گذاشته و سوار شوید تا راننده شما را به گمرک ارمنستان برساند، در برخی موارد راننده مسافران را سوار نمی کند و شما می بایست تا ساختمان گمرک ارمنستان پیاده قدم بزنید که حدود 500 متر فاصله دارد.
 • فراموش نکنید که پاسپورت باید همراهتان باشد و نباید در اتوبوس جا بگذارید چرا که در گمرک ارمنستان می بایست جهت عبور پاسپورت خود را همراه داشته باشید.
 • ذکر این نکته ضروری است که همراه داشتن موارد مخدر، مواد آتش زا، اشیا برنده و تیز، دارو بدون نسخه ترجمه شده به زبان انگلیسی و پول نقد بیش از 9 هزار دلار ممنوع است. پیشنهاد می کنیم موارد ذکر شده را رعایت کنید تا از مشکلات احتمالی پیشگیری شود. توجه داشته باشید که در صورت مصرف داروی خاص باید آن را داوطلبانه به ماموران نشان دهید چرا که اگر در دستگاه ایکس ری مشخص شود ممکن است شما مجرم شناخته شوید و سفر شما به کلی لغو میگردد.
 • قبل از سال 1395 شما می بایست جهت عبور از مرز ارمنستان اقدام به اخذ ویزای ارمنستان می کردید اما طبق توافق صورت گرفته میان دو کشور دیگر نیازی به ویزا نیست و می توانید با استفاده از مهر درج شده در پاسپورت به راحتی از مرز عبور کنید.
 • پس از دریافت مهر ورود به کشور ارمنستان می توانید سوار اتوبوس شوید و داخل مرز ارمنستان شوید.

درخواست خود را ثبت کنید تا با شما تماس بگیریم

به دنبال راه حل سریعی برای مشکل خود در ارمنستان و موارد مرتبط با آن هستید؟
تمامی مشکلات خود را می‌توانید از کارشناسان ما تقاضا نمایید.

شماره ثبت شرکت مستقر در ارمنستان: ۰۰۱۱۱۲۷۵

پشتیبانی ۲۴ ساعته
 • فعالیت در تمام ساعات شبانه روز
 • هر روز از هفته
 • پشتیبانی با دو زبان فارسی و انگلیسی
مزایای استفاده از ایرانیان ارمنستان
 • سرعت بالا
 • ارتباط مستقیم با دفتر ارمنستان
 • حل مشکلات حقوقی و شرکتی
information