سفر به ارمنستان

راهنمای سفر با هواپیما به ارمنستان

کشور ارمنستان را می‌توان به یکی از مقاصد تفریحی گردشگران دنیا خصوصا گردشگران ایرانی به شمار آورد. گردشگری در کشور ارمنستان در طی چند سال اخیر رونق زیادی پیدا کرده است و سالانه حجم قابل توجهی از توریست‌ها اقدام به سفر با هواپیما به ارمنستان می‌کنند.

جذب توریسم و گردشگر در این کشور به عوامل مختلفی بستگی دارد اما داشتن مناطق گردشگری و همچنین طبیعت بی‌نظیر در این کشور نظرها را برای سفر توریستی به خود جلب کرده است.

طبق بررسی‌های انجام شده بیشتر گردشگران از طبیعت زیبا ارمنستان صحبت می‌کنند و تجربه آن‌ها از سفر به این کشور بسیار لذت بخش بوده است.

به طور معمول در تمامی کشورهای توریستی دنیا تمامی شهرهای آن برای گردشگران جذابیت خاصی ندارد و یک سری از شهرها به عنوان مقصد اصلی افراد گردشگر به شمار می‌رود. این موضوع در مورد ارمنستان نیز صادق است و شهر توریستی و شناخته شده آن ایروان است.

ایروان پایتخت کشور ارمنستان است که این شهر به دلیل سفرهای توریستی زیادی که سالانه انجام می‌شود، شناخته شده است. در واقع می‌توان گفت که ارمنستان تا حد زیادی با شهر ایروان شناخته می‌شود که به یکی از مناطق اصلی گردشگری در جهان تبدیل شده است.

برای مردم ایران، کشور ارمنستان به عنوان اصلی‌ترین مقصد سفرهای توریستی تبدیل شده و هر ساله تعداد قابل توجهی از ایرانی‌های داخل کشور به ایروان سفر می‌کنند. در خصوص این موضوع که چرا مردم ایران تمایل شدیدی برای سفر به ارمنستان دارند، دلایل مختلفی در این زمینه دخیل هستند اما اصلی‌ترین آن به بحث وجود مرز زمینی مشترک بین دو کشور است.

مرز نوردوز، دو کشور ایران و ارمنستان را به هم متصل نموده است و چنین شرایطی برای مسافران فراهم است که از راه زمینی به این کشور سفر کنند.

در واقع سفر از راه زمینی به ارمنستان یکی از دلایل اصلی مسافرت به این کشور برای گردشگران ایرانی است و می‌توانند به جای هواپیما با ماشین شخصی یا اتوبوس به ارمنستان سفر کنند.

اغلب سفرهای خارج از کشور از طریق هواپیما انجام می‌شود خصوصا اگر مقصد سفر کشوری در قاره دیگر باشد. اما این امکان برای مردم کشور ما هست که بتوانند از راه زمینی آن هم به یک کشور اروپایی سفر کنند.

برای سفر به ارمنستان می‌توان از راه زمینی یا هوایی اقدام نمود که این موضوع به شرایط و اوضاع مسافران بستگی دارد.

بسیاری از مسافران سفر به ارمنستان را با هواپیما ترجیح می‌دهند که طبیعتا سفری راحت‌تر نسبت به سفر زمینی است. سفر هوایی به ارمنستان یک سری مزایا و معایب دارد.

مزیت اصلی سفر با هواپیما تقریبا به تمامی کشورها این است که مسافران در مدت زمان کوتاهی به مقصد خود می‌رسند.

در خصوص معایب سفر با هواپیما به ارمنستان نیز می‌توان به شرایط مالی و بالا بودن نرخ بلیط اشاره نمود. افرادی که قصد دارند با هواپیما به ارمنستان سفر کنند، به آن‌ها پیشنهاد می‌شود که از تورهای مسافرتی اقدام کنند تا بتوانند سفری ایمن و لذت بخشی را تجربه نمایند.

در ارتباط با راهنمای سفر با هواپیما به ارمنستان و سایر مسائل مرتبط در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

داخل هواپیما

برای سفر به ارمنستان از چه راه‌هایی می‌توان اقدام کرد؟

بر اساس توضیحات ارائه شده، کشور ایروان به لحاظ گردشگری پیشرفت تحسین برانگیزی داشته است که در این زمینه عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند.

می‌توان عامل اصلی رشد حوزه توریسم در ارمنستان را به بحث سرمایه گذاری‌های کلانی که دولت ارمنستان انجام داده است، اشاره کرد.

البته نمی‌توان از وجود مناطق گردشگری در این کشور غافل شد. در واقع طبیعت زیبایی که ارمنستان دارد، باعث شده است تا نظر گردشگران را برای سفر به خود جلب کند.

ایروان را می‌توان به عنوان شهر اصلی توریستی در ارمنستان به شمار آورد که هرساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران از سراسر دنیا است.

در پاسخ به این سوال که برای سفر به ارمنستان از چه راه‌هایی می‌توان اقدام کرد، می‌توان گفت که علاوه بر راه هوایی از طریق زمینی نیز می‌توان برای سفر اقدام کرد. انتخاب سفر زمینی یا هوایی به نظر مسافران بستگی دارد اما در هرصورت هر کدام از این روش‌ها شرایط خاص خود را دارند.

باید بدانید که سفر زمینی به ارمنستان با خودرو شخصی و اتوبوس امکان پذیر است. در واقع مسافران می‌توانند حتی با ماشین شخصی خود از طریق مسیرهای تعیین شده خود را به کشور ارمنستان برسانند. ناگفته نماند که برای ورود به خاک ارمنستان ابتدا باید از مرز نوردوز عبور کرد و پس از آن به مقصد ایروان حرکت نمود.

سفر زمینی در مقایسه با سفر هوایی شرایط خاص خود را دارد و باید مقررات مربوط به خروج از کشور به درستی انجام شود. از لحاظ زمانی نمی‌توان سفر به ارمنستان از راه زمینی با هوایی را مقایسه نمود زیرا هر کدام دارای یک سری شرایطی هستند.

طبیعتا با هواپیما می‌توان ظرف چند ساعت و در مدت زمان کوتاهی به کشور ارمنستان رسید اما سفر از راه زمینی مدت زمان طولانی را می‌طلبد.

سفر به ارمنستان عموما از طریق تورهای مسافرتی انجام می‌شود که البته می‌توان به صورت شخصی و بدون تور نیز اقدام به سفر نمود.

سفر با هواپیما هزینه بیشتری دارد و اگر مسائل مالی برایتان چندان اهمیتی ندارد برای آن که در وقت خود صرفه جویی کنید و همچنین در مدت کوتاهی سفر به ارمنستان را انجام دهید، بهتر لست که از راه هوایی اقدام به سفر نمایید.

لازم به ذکر است که برای برخی از افراد سفر از راه زمینی به خارج از کشور می‌تواند تجربه جدید و جالبی باشد و از این حیث تمایل دارند که با اتوبوس یا ماشین به ارمنستان سفر کنند.

البته سفر از راه زمینی به ارمنستان اگر از مبدا تهران باشد، تقریبا یک روز زمان می‌برد که مسافران باید قبل از سفر به این نکته توجه داشته باشند.

افرادی که قصد سفر به کشور ارمنستان را دارند، در ابتدا بهتر است که از شرایط و جزئیات سفر به طور کلی مطلع شوند تا در جریان سفر برای آن‌ها مشکلی به وجود نیاید و بتوانند سفری لذت بخش و ایمن را تجربه کنند.

سفر به ارمنستان با هواپیما یا از راه زمینی؟

یکی از سوالاتی که همواره برای سفر به کشور ارمنستان مطرح می‌شود، آن است که با هواپیما سفر کنیم یا از راه زمینی؟ می‌توان گفت که سفر از این دو روش یک سری مزایا و معایبی دارد. گردشگران بر اساس شرایط و علاقه خود می‌توانند انتخاب کنند که به صورت هوایی یا زمینی به این کشور سفر نمایند.

در واقع معیارهای مختلفی در سفر به ارمنستان وجود دارند که هر کدام از آن‌ها می‌تواند برای مسافران مزیت داشته یا مشکلاتی را به وجود آورد. اگر به دنبال این هستید که ظرف مدت کوتاهی و بدون اتلاف وقت سفر کنید، سفر از طریق هواپیما به شما پیشنهاد می‌شود.

جزو آن دسته از افرادی هستید که علاقه چندان زیادی به سفر زمینی نداشته و همچنین صرفه جویی در زمان برایتان مهم است، اصلا سفر زمینی به شما پیشنهاد نمی‌شود.

سفر با هواپیما از آن جهت برای گردشگران مناسب است که می‌توانند بدون مشکل خاصی و با راحتی کامل سفر به ارمنستان را تجربه کنند.

سفر به ارمنستان از راه زمینی از طریق مرز نوردوز انجام می‌شود. با توجه به این که امکان سفر زمینی به ارمنستان وجود دارد، بسیاری از ایرانی‌ها ترجیح می‌دهند به جای هواپیما با اتوبوس یا خودرو شخصی به این کشور سفر داشته باشند.

در واقع یکی از دلایلی که باعث شده تا هر ساله حجم زیادی از مرد ایران به ارمنستان سفر کنند، امکان مسافرت از راه زمینی است.

این که بتوان از راه زمینی به یک کشور اروپایی سفر کرد، موقعیت مناسبی برای گردشگران ایرانی به شمار می‌رود. در واقع لازم نیست هزینه‌های بالایی را نسبت به سفر هوایی بپردازند و با حداقل هزینه می‌توانند سفر به کشور ارمنستان را تجربه کنند.

سفر زمینی به ارمنستان از لحاظ اقتصادی براس مسافران به صرف خواهد بود و می‌توانند با هزینه مناسب سفر خارج از کشور را نیز تجربه کنند.

با توجه به این که هزینه سفر با هواپیما به ارمنستان نسبتا بالا است، اغلب افراد ترجیح می‌دهند که سفر زمینی به ارمنستان را انتخاب کنند.

البته تمامی این موارد بسته به نظر مسافرن دارد و برخی از افراد تمایل زیادی به سفر زمینی نداشته و در نهایت از راه زمینی به ارمنستان مسافرت می‌کنند.

گفتنی است که مرز نوردوز که سفرهای زمینی به ارمنستان از طریق آن انجام می‌شود، همجوار با استان آذربایجان شرقی است. بنابراین برای آن دسته از افرادی که در این استان سکونت می‌کنند، سفر زمینی از همه لحاظ به صرفه خواهد بود.

مسافرانی که از مبدا تهران قصد سفر به ارمنستان را دارند، باید ابتدا به تبریز رفته و پس از آن به شهر جلفا و در نهایت به مرز نوردوز بروند. در واقع برای این افراد که از تهران سفر می‌کنند، شاید راه زمینی برای آن‌ها کمی دشوار باشد و باید مسافت طولانی را طی کنند.

سفر زمینی به ارمنستان با مبدا تهران با مسافتی حدودا 1210 کیلومتر انجام می‌شود. بنابراین مسافرانی که ترجیح می‌دهند به صورت زمینی به ارمنستان سفر داشته باشند، باید نسبت به این موضوع واقف باشند که باید مسافتی نسبتا طولانی را طی کنند.

در انتخاب سفر هوایی یا زمینی به ارمنستان بهترین راه حل این است که مسافران ابتدا شرایط و اوضاع سفر را مورد ارزیابی قرار دهند و بعد از آن که بررسی‌های لازم در این زمینه اتخاذ شد، در نهایت تصمیم گرفته شود که از چه راهی در این زمینه اقدام شود.

تمامی شرایط و هزینه‌های سفر باید در وهله اول توسط افرادی که تمایل سفر به ارمنستان را دارند، بررسی شود تا در جریان سفر دچار مشکلاتی نشوند. البته این موضوع بیشتر جنبه سلیقه ای دارد و همچنین مسائل مالی نیز در این زمینه دخیل است.

سفر با هواپیما یا سفر با اتوبوس به ارمنستان هریک شرایطی دارند که باید معیارهای مانند مدت زمان سفر و همچنین هزینه‌هایی که برای سفر باید پرداخت نمود را مورد بررسی قرار داد. اما در هرصورت با توجه به این که می‌توان با اتوبوس و ماشین به ارمنستان سفر کرد، مسافران کمتر ترجیح می‌دهند که از راه هوایی برای سفر اقدام کنند.

راهنمای سفر با هواپیما به ارمنستان

مزایا سفر به ارمنستان با هواپیما

در قسمت قبل به این موضوع پرداختیم که برای سفر هوایی به ارمنستان بهتر است یا سفر زمینی. حال در این بخش قصد داریم که به مزایا سفر به ارمنستان با هواپیما اشاره کنیم. امکان سفر هوایی تقریبا به تمامی دنیا وجود دارد و اغلب مسافرت‌های خارج از کشور با هواپیما انجام می‌شود.

در واقع یکی از روش‌های استاندارد و جهانی برای سفر از طریق هواپیما است. بسته به موقعیت جغرافیایی هر کشور، شرایط سفر در آن متفاوت است.

برای کشورهای اروپایی شرایطی فراهم است که از راه زمینی اقدام به سفر کنند. حال چنین شرایطی برای کشور ما نیز فراهم است که بتوان از ایران به صورت زمینی به ارمنستان سفر کرد.

در هرصورت سفر هوایی به ارمنستان جدای از بحث مسائل مالی آن دارای مزایا فراوانی است. مزیت اصلی سفر با هواپیما به  ارمنستان این است که در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توان اقدامات لازم جهت سفر را انجام داد. در واقع از طریق سفر هوایی ظرف چند ساعت می‌توان وارد خاک کشور ارمنستان شد.

با توجه به این که ممکن است مسافران به دلایل مختلف در فرودگاه معطل شوند، اما در هرصورت به اندازه سفر زمینی معطلی خاصی برای مسافران وجود ندارد.

مزیت دیگر سفر با هواپیما به ارمنستان این است که مسافران به راحت‌ترین شکل ممکن اقدام به سفر می‌کنند و سختی‌های مسیر راه زمینی از این طریق وجود ندارد. با توجه به این که برای سفر به ارمنستان از راه زمینی، مسافت طولانی وجود دارد، مسافران ممکن است که در مسیر راه دچار مشکل شوند.

برخی از افراد به دلیل عدم اطلاع از طولانی بودن سفر زمینی به ارمنستان، از تصمیم خود منصرف شده‌اند و در نهایت با هواپیما به این کشور سفر کرده‌اند.

صرفه جویی در زمان را می‌توان از دیگر مزایا سفر هوایی در نظر گرفت. با توجه به این که در سفر زمینی حداقل 15 ساعت زمان نیاز است تا به کشور ارمنستان سفر کرد، از طریق هوایی می‌توان ظرف چند ساعت اقدام به سفر کرد.

معایب سفر با هواپیما به ارمنستان

همانطور که سفر هوایی به ارمنستان مزایایی دارد، می‌توان در این زمینه یک سری معایبی نیز در نظر گرفت. با توجه به این که سفر با هوایپما به ارمنستان از ایران به دلیل نزدیکی بین دو کشور در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود، در عین حال باید به هزیمه بالا سفر هوایی نیز اشاه کرد.

در واقع سفر با هواپیما جز مسائل مالی نمی‌توان معایب دیگری را برای آن متصور شد. بالا بودن نرخ بلیط هواپیما ممکن است بسیاری از افراد را برای سفر به این شیوه منصرف کند و از این حیث سفر زمینی را انتخاب می‌کنند.

اگر از لحاظ مالی مشکلی با سفر هوایی ندارید، بهتر است که سفر به کشور ارمنستان را با هواپیما تجربه کنید. لذت سفر هوایی قابل مقایسه با سفرهای دیگر نیست و بدون دردسر و مشکل خاصی می توانید به مقصد خود برسید.

لازم به ذکر است که می‌توان از معایب سفر هوایی به ارمنستان به بحث معطلی مسافران در فرودگاه اشاره کرد. گاهی اوقات به دلیل مشکلات جوی امکان پرواز در ساعت تعیین شده وجود ندارد و با چند ساعت تاخیر پرواز به مقصد ارمنستان انجام می‌شود.

مسافرین هوایپما

مدارک مورد نیاز جهت سفر به ارمنستان

سفر به خارج از کشور یک سری شرایط دارد که مسافران باید از مقررات و شرایط مربوطه مطلع باشند. برای سفر به ارمنستان مدارک زیر مورد نیاز است و باید از قبل توسط مسافران آماده شود:

  • گذرنامه
  • فیش واریزی عوارض خروج از کشور
  • پرداخت هزینه لازم جهت ارسال پستی

برای آماده کردن مدارک فوق باید هزینه‌هایی در این زمینه پرداخت شود. تعرفه خروج از کشور برای تمامی سفرها یکسان نیست که میزان آن بر اساس دفعات خروج مسافر تعیین می‌شود.

برای پرداخت عوارض سفر به ارمنستان می‌توانید قبل از سفر این کار را انجام دهید یا هنگام خروج از کشور توسط گیت‌های فرودگاه اقدام به پرداخت نمایید.

یکی از مزیت‌های سفر به ارمنستان برای ایرانیان آن است که نیاز به ویزا ندارد و بنابراین لازم نیست که مراحل دشوار اخذ ویزا برای سفر خارج از کشور انجام شود. مهم‌ترین مدرک مورد نیاز برای سفر به ارمنستان، گذرنامه شما است که باید قبل از سفر آن را تهیه کنید.

سفر هوایی به ارمنستان با تور مسافرتی

برای سفر به ارمنستان دو روش کلی وجود دارد که می‌توان با تورهای مسافرتی یا به صورت شخصی اقدام به سفر نمود. نمی‌توان گفت که الزاما سفر به ارمنستان از طریق تور انجام می‌شود اما با توجه به شناختی که تورهای مسافرتی از شرایط کشور ارمنستان دارند، می‌تواند از این حیث برای مسافران کارایی داشته باشد.

اگر سفر به خارج از کشور را برای بار نخست تجربه می‌کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما با تور اقدام به سفر کنید. زمانی که با تور مسافرتی سفر می‌کنید، با توجه به این که از مناطق گردشگری کشور ارمنستان اطلاعات کافی دارند، می‌توانید سفری لذت بخش را تحربه کنید.

بسیاری از سفرهای خارح از کشور از طریق تورهای مسافرتی انجام می‌شود که امکان سفر به ارمنستان نیز از طریق تور وجود دارد.

البته هیچ اجباری برای سفر به ارمنستان از طریق تور نیست و شما می‌توانید به صورت شخصی نیز برای سفر اقدام کنید. انتخاب هر روش از سفر هوایی به ارمنستان بسته به عوامل مختلفی مانند سبک و شیوه سفر مسافران دارد.

تورهای مسافرتی شرایط مختلفی برای سفر به ارمنستان دارند. در واقع بسته به تعداد روز سفر و همچنین هتل اقامتی نیز سفر به ارمنستان شرایط خاص خود را دارد. از این حیث هزینه های سفر با تور نیز متفاوت است. بنابراین نمی‌توان انتظار داشت که تمامی تورها برای سفر به مقصد ارمنستان، تعرفه ثابتی داشته باشند.

برحسب شرایط موجود این امکان برای مسافران هست که بتوانند هر نوع تور مسافرتی برای سفر به ارمنستان را انتخاب کنند.

در هر صورت از جهات مختلف سفر به ارمنستان با تور می‌تواند به نفع مسافران باشد و سفر شخصی شاید مشکلاتی را در حین سفر برای مسافران به وجود آورد.

گفتنی است که تورهای مسافرتی به ارمنستان صرفا به صورت هوایی انجام نمی‌شود بلکه از تورهای زمینی نیز جهت رفاع حال مسافران در نظر گرفته شده است. در واقع مسافران می‌توانند با تور آن هم به صورت زمینی به ارمنستان سفر کنند. برای اطلاعات از شرایط سفر هوایی به ارمنستان با تور مسافرتی می‌توانید به وب سایت‌های مربوطه در این زمینه مراجعه کنید.

قبل از آن که برای سفر به ارمنستان اقدام کنید، بهتر است که با شرایط و همچنین هزینه‌های مربوطه در این زمینه آشنا شوید تا مشکلی از این حیث نداشته باشید.

مدارک لازم جهت سفر با هواپیما به ارمنستان

بهترین پروازهای هوایی برای سفر به ارمنستان

در صورتی که تصمیم دارید با هواپیما به ارمنستان سفر کنید، انتخاب نوع پرواز از اهمیت خاصی برخوردار است. برای سفرهای خارج از کشور، بسته به امکانات و نوع هواپیما شرایط سفر کاملا متفاوت است.

بنابراین بهترین پروازهای هوایی برای سفر به ارمنستان، به شرح زیر است:

  • پرواز آرمنیا ایرویز (Armenia Airways)
  • ایران ایر تور (Iran Air Tour)
  • ایر کمپانی ارمنیا (Air company Armenia)
  • ایران آسمان (Iran Aseman Airlines)
  • ماهان (Mahan Air Airlines)

پروازهای فوق به صورت مستقیم به ارمنستان پرواز دارند که جزو بهترین پروازهای سفر به این کشور به شمار می‌روند. پرواز هواپیمایی ماهان فقط پرواز مستقیم به شهر ایروان ارمنستان دارد که تمامی این پروازها از مبدا شهر تهران در فرودگاه بین المللی امام خمینی انجام می‌شود.

زمان تمامی این پروازها یکسان نیست و در ساعات مختلفی از تهران به مقصد ارمنستان حرکت می‌کنند.

انتخاب هر کدام از پروازهای ارمنستان بسته به امکانات هواپیما توسط مسافران انجام می‌شود. همچمنین نرخ پروازهای مزبور با یکدیگر متفاوت است و اختلاف قیمت به دلیل نوع پرواز و امکانات هواپیما است.

گفتنی است که در حال حاضر پروازهای ایران ایر تور و ارمنیا ایرویز به صورت مستقیم از تهران به ایروان و بالعکس انجام می‌شود.

سفر با هواپیما به ارمنستان چه قدر طول می‌کشد؟

در ارتباط با سفر هوایی از ایران به مقصد ارمنستان، مدت زمان پرواز برای مسافران اهمیت دارد. از آن جهت که ارمنستان جزو همسایه ایران به شمار می‌رود، مدت زمان پرواز بسیار کوتاه است و حدودا 1.5 ساعت می‌توان به ارمنستان رسید.

البته گاهی اوقات ممکن است که به دلایلی پرواز با تاخیر انجام شود که در این صورت مسافران باید مدت زمان بیشتری را برای سفر در نظر بگیرند.

با توجه به مسافت و مدت زمان کوتاه پرواز بین ایران و ارمنستان، امکان سفر بین این دو کشور برای دفعات مختلف وجود دارد و از این حیث آمار سفر از داخل کشور به شهر ایروان هرساله در حال افزایش است.

تقریبا مدت زمان 1.5 ساعت برای تمامی خطوط پروازی به مقصد ایروان ثابت است که البته برحسب شرایطی امکان افزایش این میزان وجود دارد.

مدت زمان سفر هوایی با سفر زمینی به ارمنستان تحت هیچ شرایطی قابل قیاس نیست و افرادی که قصد دارند به صورت زمینی به ارمنستان سفر کنند، باید به این نکته توجه داشته باشند که مسافت طولانی را باید طی کنند.

هزینه سفر به کشور ارمنستان با هواپیما

هزینه سفر به کشور ارمنستان

برای افرادی که قصد سفر به خارج از کشور را دارند، در وهله اول هزینه سفر بسیار مهم است. در واقع گردشگران به دنبال پاسخ این سوال هستند که برای سفر به کشور ارمنستان چه میزان باید هزینه کنند؟

به طور کلی میزان هزینه سفر به ارمنستان بسته به عوامل و معیارهای مختلفی دارد. در ابتدا باید مشخص شود که سفر به این کشور از چه طریقی انجام شده است. طبیعتا هزینه سفر با هواپیما متفاوت از سفر زمینی است. هزینه سفر با هواپیما به کشور ارمنستان بالاتر از سفر زمینی است.

با توجه به این که در طی چند سال اخیر نرخ ارز در کشورمان نوسانات زیادی داشته است، تاثیر فراوانی در سفرهای خارج از کشور داشته است. بنابراین نمی‌توان هزینه سفر به ارمنستان را با سال‌های قبل مقایسه کرد.

بعد از مشخص شدن نحوه سفر به ارمنستان، باید به این موضوع پرداخت که سفر با تور مسافرتی انجام می‌شود یا به صورت شخصی. هزینه سفر با تور بسته به شرایطی دارد و هزینه سفر شخصی به ارمنستان با هزینه سفر با تور متفاوت است.

هزینه سفر به این کشور بسته به تعداد روزهایی مسافرت و همچنین نوع هتل محل اقامت نیز متفاوت است. هتل‌های توریستی در کشور ارمنستان بسته به شرایط و خدماتی که ارائه می‌دهند، قیمت مشخصی دارند و تمامی این موارد در افزایش یا کاهش هزینه سفر موثر هستند.

به طور معمول هتل‌های شهر ایروان در مقایسه با شهرهای دیگر ارمنستان کمی گرانتر است و دلیل آن هم به دلیل توریستی بودن این شهر می‌باشد.

علاوه بر نوع هتل محل اقامت، مدت زمان اقامت در ارمنستان معیار دیگری در مورد هزینه سفر به این کشور است. طبیعتا با اقامت بیشتر در ارمنستان، هزینه سفرتان بیشتر خواهد شد.

مابقی هزینه‌های سفر به کشور ارمنستان بستگی به خودتان دارد. در واقع مراجعه به برخی از مراکز تفریحی و گردشگری در این کشور مستلزم پرداخت هزینه است.

با توجه به این که توریست‌هایی که به ارمنستان خصوصا ایروان سفر می‌کنند، اغلب تمایل دارند که از مناطق مختلف این کشور بازدید کنند که این مورد نیز متحمل هزینه بیشتر نیز است.

تجربه ثابت کرده است که سفر به خارج از کشور با تور از جهات مختلف می‌تواند برای مسافرین به صرفه‌تر باشد و دردسرهای سفر شخصی و بدون تور بیشتر است.

اما باید به این نکته توجه داشت که تا میزان مشخصی می‌توان پول نقد و ارز برای سفر به کشور ارمنستان با خود به همراه داشته باشید. در صورتی که بیشتر از سقف تعیین شده با خود ارز حمل و نقل کنید، در زمان خروج از کشور با مشکل مواجه خواهید شد.

میانگین امتیازات ۳ از ۵
از مجموع ۴ رای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا