سفر به ارمنستان

ماساژ در ایروان ارمنستان

کشور ارمنستان و شهر ایروان یکی از مکان‌های گردشگری است که به طور معمول بناهای تاریخی، موزه‌ها و کلیساهای قدیمی آن زبان زد است و اکثر گردشگران از بازدید چنین بناهایی در این شهر و کشور یاد می‌کنند.

اما خوب است بدانید که این شهر در کار تمام آثار و بناهای تاریخی که دارد، دارای مکان‌های دیدنی جدید و همچنین طبیعت بکری هم هست که گردشگران می‌توانند از آن لذت زیادی ببرند.

همچنین نباید از مراکز تفریحی و رفاهی و همچنین مراکز خرید آن غافل شد چون گردشگران می‌توانند در مراکز خرید این کشور هر نوع برندی پیدا و از آن خرید کنند.

ایرانی‌ها در صدر لیست مشتاقان گردشگری و مسافران به این کشور هستند زیرا در کنار تمام جذابیت‌هایی که این کشور برای توریستان دارد، به دلیل آن که ایرانیان برای ورود به این کشور نیاز به ویزا ندارند و همچنین به دلیل آن که سفر به این کشور برای ایرانیان در برگیرنده هزینه زیادی نخواهد بود، بسیار ایرانیان را مشتاق سفر به این کشور کرده است. همچنین تور ارزان به ارمنستان نیز به وفور در آژانس‌های مسافرتی پیدا می‌شود.

از دیگر دلایلی که باعث می‌شود ایرانیان جذب این کشور تاریخی و زیبا شوند شباهت فرهنگی است که میان این دو کشور وجود دارد. به همین خاطر ایرانی‌های زیادی هستند که تمایل دارند به این کشور سفر نمایند.

سفر به این کشور باعث می‌شود تا شما از خدمات بی‌نظیری که هتل‌های این کشور ارائه می‌دهند مانند ماساژ و اسپا استفاده کنید. خدمات ماساژ و اسپا این روزها به میزانی فراگیر شده که هرکسی حداقل یکبار تجربه استفاده از این خدمات را داشته است.

استفاده از خدمات ماساژ در ایروان ارمنستان باعث می‌شود خستگی سفر و گشت و گذار در این شهر و کشور کمتر در بدن شما بماند و همچنین تربه بهتری از سفر خود کسب کنید.

در ادامه این مطلب علاوه بر آن که بهترین مراکز ماساژ ایروان را معرفی می‌کنیم، کمی هم درباره اشتغال به شغل ماساژوری و مهاجرت از طریق آن به کشور ارمنستان را توضیح خواهیم داد.

بهترین مراکز ماساژ در ایروان ارمنستان

این روزها که فعالیت‌های انسان‌ها زیادتر شده و مدت زمان زیادی را مشغول به کار هستند، تمایل بیشتری برای یافتن راهی جهت تمدد اعصاب و به دست آوردن آرامش دارند.

ماساژ بهترین راه برای به دست آوردن این آرامش است، زیرا علاوه بر آن که خستگی را از تن شما خارج می‌کند، آرامش را به شما باز می‌گرداند.

زمانی که شما به کشور ارمنستان و شهر ایروان سفر می‌کنید ممکن است مدت زمان زیادی را به پیاده روی و گشتن در مراکز خرید و یا تفریحی سپری کنید. این کار باعث می‌شود شم در پایان روز خستگی زیادی را در بدن خود احساس کنید.

بهترین کار این است که به یک مرکز معتبر جهت خدمات ماساژ مراجعه کنید تا با گرفتن ماساژ در ایروان، خستگی را از تن خود خارج نمایید.

در شهر ایروان که مهم‌ترین شهر کشور ارمنستان به حساب می‌آید مراکز ماساژ متنوعی وجود دارد و این خود می‌تواند تبدیل به یک تفریح برای شما شود.

در ادامه چندین مرکز معتبر و خوب برای ماساژ در ایروان ارمنستان را به شما معرفی می‌کنیم تا در زمان سفر به این شهر آن‌ها را بشناسید.

روغن ماساژ

مرکز ماساژ گولد جیم (Gold Gym)

اولین مرکز ماساژی که تصمیم داریم معرفی کنیم، ورزشگاه گولد جیم است. این ورزشگاه در حقیقت از آن دسته باشگاه‌هایی است که شعبه‌های متعددی در سراسر جهان داشته به صورت شبکه‌ای فعالیت می‌کند و ارمنستان نیز چندین شعبه از این باشگاه را دارد.

اولین شعبه از باشگاه گلد جیم در سال 2008 در شهر ایروان تاسیس شد، شعبه دوم این باشگاه نیز در سال 2014 مجددا در ایروان افتتاح گردید.

امروزه تعداد شعب این باشگاه در ارمنستان به 3 عدد رسیده و خدمات متعددی در این باشگاه ارائه می‌گردد از جمله یوگا، تی‌آر‌ایکس، پیلاتس، انواع ماساژ و غیره.

تنوع ماساژ در این باشگاه بسیار زیاد است و باید گفت که در این مرکز ماساژهای سوئدی، ماساژ با سنگ داغ، ماساژ کلاسیک، ماساژ تایلندی، ماساژ خانم‌های باردار، ماساژ ضداسترس و انواع مختلف دیگر انجام می‌پذیرد.

حداقل زمانی که می‌توان در این مرکز ماساژ گرفت 30 دقیقه است و حداکثر محدودی ندارد و شخص می‌تواند به هراندازه که خواست به میزان پولی که پرداخت می‌کند خدمات ماساژ دریافت کند.

علاوه بر خدمات متنوع ماساژ که در این مرکز قابل ارائه است، باید به خدمات زیبایی پوستی و مراقبتی نیز اشاره کرد که هم برای آقایان و هم برای خانم‌ها انجام می‌گیرد.

بنابراین اگر به دنیال یک مرکز ماساژ حرفه‌ای با خدمات بسیار متنوع می‌گردید، پیشنهاد ما به شما مرکز ماساژ گلد جیم است.

هر سه شعبه این باشگاه در شهر ایروان و در خیابان‌های «Amiryan»، «Komitas» و «Marshal Babajanyan» قرار دارد. می‌توانید بسته به محل اقامتتان، نزدیک‌ترین شعبه آن را به خود انتخاب کنید.

مرکز ماساژ بانوی محلی (Lady Zone Spa)

از دیگر مراکز ماساژ خوب در ایروان ارمنستان می‌توان به مرکز ماساژ بانوی محلی اشاره کرد. مزیتی که این مرکز دارد این است که تنها به بانوان خدمات خود را ارائه می‌دهد.

مرکز ماساژ لیدی زون خدمات گسترده‌ای در زمینه انواع ماساژ مانند ماساژ تناسب اندام، لایه برداری پوست با نمک دریا، ماساژ سنگ داغ، ماساژ با عسل، لایه برداری پوست با برنج یا قهوه و غیره ارائه می‌دهد.

مرکز ماساژ لیدی زون در شهر ایروان و در خیابان آزوتوتیان قرار دارد و خدمات ماساژ در این مرکز به نسب خدمات ماساژ در مرکز ماساژ گلد جیک، ارزان‌تر و به صرفه‌تر است.

البته نباید فکر کنید که این ارزان‌تر بودن به معنای بی‌کیفیت بودن خدمات آن‌هاست، بلکه خدمات آن‌ها از سوی افراد حرفه‌ای و متخصص ارائه می‌شود.

پس به بانوان پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به این مرکز ماساژ بزنند. برای دسترسی به این مرکز ماساژ می‌توانید هم از تاکسی و هم از وسایل نقلیه عمومی مانند مترو استفاده کنید.

ماساژ صورت

مرکز ماساژ آوانتا

سومین مرکز ماساژی که در شهر ایروان خدمات حرفه‌ای ماساژ ارائه می‌دهد مرکز ماساژ آوانتا است. این مرکز که در ایروان قرار دارد خدمات تخصصی ماساژ خود را در یک کلینیک تخصصی ارائه می‌دهد.

این کلینیک نه تنها خدمات ماساژ بلکه سایر خدمات درمانی و اصلاح حرکتی نیز انجام می‌دهد. از آن جایی که این مرکز یک کلینیک است شما می‌توانید با خیالی راحت برای ماساژ گرفتن یا سایر خدمات درمانی و اصلاح حرکتی به آن مراجعه کنید.

از خدماتی که این کلینیک ارائه می‌دهد می‌توان به ماساژ آرامش بخش، ماساژ ضد افسردگی، ماساژ ضد سلولست، سنگ درمانی، حمام مراکشی و غیره اشاره کرد.

ماساژ ضد افسردگی که در این مرکز انجام می‌پذیرد به این صورت است که در محل ماساز انواع گیاهان عطری را قرار می‌دهند تا فضا بویی خوش بگیرد و استرس و ناراحتی از شخص دور شود.

حمام مراکشی نیز به این صورت است که رطوبت و دمای بالا در این حمام باعث باز شدن منافذ پوستی و سریع‌تر جریان یافتن خون در رگ‌ها می‌شود.

این مرکز ماساژ در مرکز شهر ایروان یعنی میدان جمهوری قرار دارد و می‌توانید به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

مرکز ماساژ با شهد انگور (WINE AND GRAPE SPA Spa salon)

ممکن است برای شما عجیب باشد اما در ارمنستان و در شهر ایروان مرکز ماساژی وجود دارد که به صورت تخصصی خدمات ماساژ با شهد انگور انجام می‌دهد.

علت ماساژ با شهد انگور این است که معتقد هستند انگور خواص بسیار زیادی دارد و می‌توان با آن بدن را پاکسازی کرد. از همین جهت است که در این مرکز تمامی خدمات ماساژ برپایه روغن و شهد انگور انجام می‌گیرد.

باید به این نکته نیز اشاره نمود که مردم کشور ارمنستان احترام زیادی برای میوه انگور قائل هستند و به این امر باور دارند که اولین میوه‌ای که حضرت نوح در زمین کاشت انگور بود.

حتی آن‌ها فستیوالی دارند به نام برکت انگور و در آن شهد این میوه را می‌نوشند و به جشن و پایکوبی می‌گذرانند.

از خدماتی که در این مرکز قابل ارائه است می‌توان لایه برداری پوست، انواع ماساژها و حمام بخار را نام برد.

مرکز ماساژ با شهد انگور در خیابان «Prosh’yana» در نزدیکی پارک عشاق قرار دارد بنابراین می‌توانید در مسیر رسیدن به این مرکز ماساژ، از پارک دیدنی عشاق نیز دیدن نمایید.

مرکز ماساژ پنت هاوس تایلندی (Thai Penthouse Spa)

معروف‌ترین و شناخته شده‌ترین نوع ماساژ، ماساژ تایلندی است. خوشبختانه در ارمنستان و در شهر ایروان نیز مرکزی تخصصی وجود دارد که خدمات ماساژ تایلندی به افراد ارائه می‌دهد.

اگر پس از یک روز گشت و گذار طولانی در شهر ایروان احساس کردید که نیاز به یک مرکزی نیاز دارید که شما را ماساژ تایلندی دهد، بهترین گزینه پیش روی شما مرکز ماساژ تایلندی ایروان است. این مرکز در پشت بام ساختمان «Opera Suite» که در خیابان «Baghramyan» واقع شده است، قرار دارد.

در این مرکز خدمات ماساژ تالیندی از سوی افرادی که تخصص داشته و همچنین دارای اسالت تایلندی هستند ارائه می‌گردد و شما می‌توانید با خیال راحت به آنها اعتماد کرده و از ماساژ لذت ببرید.

از خدماتی که در این مرکز ارائه می‌شود می‌توان به ماساژ تایلندی، ماساژ با سنگ داغ، ماساژ سنتی، ماساژ با کیسه گیاهی، ماساژ آرامش بخش و غیره اشاره نمود.

رضایت از ماساژ

مرکز ماساژ یوگا آشرم (Yoga Ashram)

از دیگر مراکز ماساژی که در ایروان وجود دارد می‌توان به سالن ماساژ یوگا آشرم اشاره کرد. این سالن فضایی دلشین و آرامش بخش دارد و تمامی وسایل در این مرکز به رنگ سبز هستند و به گونه‌ای دکور شده‌اند که مراجعه‌کنندگان در آن جا احساس آرامش زیادی می‌کنند.

این مرکز که نسبت به مراکز قبلی قیمت مناسب‌تری دارد خدمات ماساژ به شکل حرفه‌ای و از سوی افراد متخصص اراده می‌گردد و شما می‌توانید با مراجعه به این سالن هم خستگی و هم تنش را از تن خود خارج کنید.

سالن ماساژ استومد (Estomed)

سالن ماساژ استومد مرکز بعدی است که تصمیم داریم به شما معرفی نماییم. در این مرکز می‌توانید از خدمات متنوعی از انواع ماساژ گرفته تا انواع خدمات زیبایی مانند تزریق بوتاکس، فیشیال، پروتزهای سبک صورت و غیره بهره‌مند شوید.

همچنین این مرکز ماساژ یک سالن فوق العاده برای یوگا دارد که می‌توانید با کمی یوگا کردن در این مرکز آرامش زیادی به دست آورید و تمام تنش‌ها را از خود دور نمایید. در حقیقت هدف این مرکز آن است که یک روز متفاوت و جالبی برای مراجعه کنندگان بسازد.

این مرکز هرروز از ساعت 9 صبح الی 10 شب آماده پذیرایی از مراجعه کننگان است و شما می‌توانید با رفتن به این سالن، یک تجربه عالی از ماساژ برای خود رقم بزنید.

سالن ماساژ شونچ یوگا (Shoonch yoga studio)

سالن شونچ یوگا یک سالن ورزشی است که می‌توانید به آن مراجعه نموده و خدمات متنوعی از جمله انواع ماساژ تا انجام دادن یوگا و غیره دریافت کنید.

این استودیو با این هدف ساخته شده است تا برای افراد یک روز جالب و با تجربه‌ای متفاوت رقم بزند. پس اگر به شهر ایروان سفر می‌کنید حتما سری به این سالن بزنید و یکی از ماساژ های این سالن را تجربه کنید.

تفریحات در این سالن به نسبت ارزان و بسیار متنوع است. پس در انتخاب آن شک نداشته باشید.

ماساژ پا

شغل ماساژوری

همانطور که در ابتدای مطلب نیز اشاره کردیم، تصمیم داریم کمی به شغل ماساژوری و مهاجرت کاری به ارمنستان به وسیله این حرفه صحبت کنیم. حرفه ماساژوری در این سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار شده و افراد زیادی وجود دارند که مشغول به این حرفه هستند.

افراد ماساژور با فشار دست خود در نقاط درست به شخص کمک می‌کنند تا فشار و گرفتگی‌های عضلانی خود را از بدن خارج کنند.

در ماساژ امکانات خاص و درمانی متعددی وجود دارد و از آنجایی که با سلامت افراد در ارتباط است، تخصص شخص ماساژور اهمیت زیادی دارد. یکی از امکاناتی که در این شغل کاربرد زیادی دارد انواع روغن‌های گیاهی است.

شخص ماساژور باید با انواع این روغن‌ها و خواص هر یک به صورت کامل آشنایی داشته باشد تا بتواند به درستی و بسته به نوع ماساژ انتخابی فرد، آن را به کار ببرد.

افراد جامعه نیز در این سال‌ها تمایل بیشتری به دریافت خدمات ماساژ پیدا کرده‌اند و همین امر باعث شده تا شغل ماساژوری پرطرفدار شود و حتی افراد به وسیله این شغل به کشورهای خارجی نیز مهاجرت کنند.

راه‌اندازی سالن ماساژ در خارج از کشور

در صورتی که شما تمایل دارید به عنوان یک ماساژور به یک کشور خارجی مانند ارمنستان مهارجت کنید و همچنین این فکر ار در سر دارید که برای خود یک سالن ماساژ بزنید باید بگویم که راه آسانی در پیش روی شما نیست.

برای راه‌اندازی یک سالن ماساژ در کشور ارمنستان باید مجوزهای متعددی را کسب کنید و البته این کار نیز با یک سرمایه اندک امکان پذیر نیست.

برای راه‌اندازی سالن تخصصی ماساژ در ارمنستان بهتر است ابتدا همه جوانب امر را بسنجید سپس اقدام نمایید. در ادامه چند نکته که ممکن است در این راه برای شما مفید باشد را بیان می‌کنیم:

 • برای آن که پس از مهاجرت به ارمنستان بتوانید درآمد خوبی در این شغل به دست آورید بهتر است یک وب سایت برای خود بسازید و در آن بیزینس خود را به خویب تبلیغ کنید تا مشتریان بیشتری جذب شما شوند.
 • سعی کنید یک برنامه بازاریابی راه بی‌اندازید تا بتوانید خود را به افراد بیشتری شناسانده و در نتیجه مشتریان بیشتری به دست آورید.
 • میزان سرمایه‌ای که برای ورود به کار لازم دارید و همچنین میزان سرمایه‌ای که حدس می‌زنید از آن خارج شود را محاسبه نمایید.
 • تلاش کنید یک سخنرانی خوب مهیا کرده و از طریق ابزارهاای تبلیغاتی کسب و کار خود را تبلیغ و معرفی کنید.
 • اگر در این راه بتوانید با یک مشاور مالی مشورت داشته باشید بسیار به نفع شما خواهد شد.
 • در حرفه ماساژوری، مهارت همیشه حرف اول را می‌زند. پس تلاش خود را به کار بگیرید تا جدیدترین تکنیک‌ها را فرا گرفته و به این شکل از رقبای خود سبقت بگیرید.

ماساژور

مدارک لازم برای افتتاح سالن ماساژ در ارمنستان

برای آن که بتوانید با شغل ماساژوری به یک کشور خارجی مانند ارمنستان مهاجرت کنید و برای خود یک سالن ماساژ تاسیس کنید باید در آن کشور مجوزهای متعددی دریافت کنید تا شغل شما مورد تایید از سوی سازمان کار و بهداشت کشور ارمنستان باشد.

فرقی ندارد که شما خود می‌خواهید در ارمنستان سالن بزنید یا آن که در یک سالن در ارمنستان مشغول به کار باشید، در هر صورت باید یک مدرک معتبر ماساژوری داشته باشد.

سعی کنید علاوه بر مدرک معتبر، حداقل 3 الی 5 سال سابقه کاری برای خود ایجاد کنید تا کار پیدا کردن شما تضمین شود.

مدارک لازم برای راه‌اندازی سالن ماساژ در ارمنستان

 • کپی مدارک شناسایی
 • مدرک فنی از موسسه معتبر
 • دو  قطعه عکس
 • کپی ویزای اخذشده از اصناف
 • انتخاب نام برند بیزینس
 • ارائه گواهی عدم سو سابقه
 • تکمیل فرم ویزا
 • بیمه و گواهی ضمانت
 • کپی اجاره‌نامه محل کار
 • یک نسخه مجوز شرکت
 • کد مالیاتی کشور مقصد
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی

در پایان و به عنوان جمع بندی مطالب گفته شده می‌خواهیم بگوییم که ماساژ این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده و به تبع، ماساژورها نیز افزایش یافته‌اند.

افراد تمایل دارند در سفر پس از گشت و گذارهای طولانی، با یک ماساژ حرفه‌ای خستگی را از تن خود بیرون کنند. در ارمنستان مراکز ماساژ متعددی وجود دارد و حتی برخی از هتل‌ها نیز مجهز به خدمات ماساژ و اسپا هستند.

در فوق برای شما چندین مرکز معتبر و تخصصی ماساژ معرفی کردیم. امیداوریم که برای شما مفید باشد. اگر تجربه ماساژ در یکی از این مراکز را دارید خوشحال می‌شویم نظر خود را درباره آن با ما درماین بگذارید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا