خدمات ارزی صرافی در ارمنستان

صرافی ایرانی در ایروان ارمنستان

کشور ارمنستان جز همسایه قدیمی ایران به شمار می‌رود و روابط نزدیکی به لحاظ اقتصادی و تجاری میان این دو کشور وجود دارد.

نزدیکی کشور ما با ارمستان سبب شده است که مورد توجه بسیاری از گردشگران برای سفرهای تفریحی باشد. ایروان که به عنوان پایتخت کشور ارمنستان شناخته می‌شود، دارای جاذبه‌های گردشگری فراوانی است و توجه اغلب مردم دنیا را برای سفر چند روزه به این شهر جذب می‌کند.

ایروان جز اصلی‌ترین شهر توریستی ارمنستان محسوب می‌شود که به دلیل نزدیکی آن با ایران مورد توجه گردشگران ایرانی قرار دارد.

یکی از مسائل مهمی که در مورد سفر به کشورهای خارجی مطرح می‌شود، بحث ارز مورد نیازی است که توریست‌ها باید برای تامین مخارج خود از آن استفاده کنند.

در واقع پولی که مسافران برای سفرهای خارج از کشور با خود همراه داشته باشند، باید مطابق با وجه مورد نیاز همان کشور باشد.

در ارتباط با سفر به کشور ارمنستان مانند هر سفر خارجی این گونه مسائل مطرح می‌شود و برخی از افراد با مشکلات تامین ارز مورد نیاز برای سفر نیز مواجه می‌شوند.

گفتنی است که در بسیاری از کشورها چنانچه واحد اصلی پولی آن کشور را در اختیار نداشته باشید، می‌توانید با ارزهای رایج نظیر دلار و یورو نیز هزینه‌هایی چون اقامت در هتل، خرید، گردش و غیره را نیز بپردازید.

واحد پول کشور ارمنستان، درام است و ساکنین این کشور از طریق واحد پولی درام مخارج زندگی خود را تامین کنند.

در کشورهای توریستی نظیر ارمنستان نیز چنین رویه‌ای وجود دارد و تامین هزینه‌های مزبور با واحدهای پولی غیر درام انجام می‌شود.

به طور مثال ممکن است توریستی در شهر ایروان برای پرداخت هزینه‌های سفر، پول رایج این کشور یعنی درام در اختیار نداشته باشد، در این صورت می‌تواند به جای درام از دلار یا یورو استفاده کند.

با توجه به این که ایرانی‌های زیادی هرساله از داخل کشور به شهر ایروان سفر می‌کنند، باید مقدار مورد نیاز پول رایج این کشور یعنی درام را تهیه کنند تا بتوانند هزینه‌های مربوطه در ارمنستان را بپردازند.

شاید در چند سال گذشته واحد پولی درام برای ما ایرانی‌ها چندان آشنا نبوده است اما در حال حاظر با توجه به این که بسیاری از مردم ایران به ارمنستان سفر می‌کنند تا حد زیادی با آن آشنا هستند.

به طور کلی سفر به ارمنستان برای مردم ایران صرفا جنبه تفریحی ندارد بلکه گاهی اوقات ممکن است افرادی با هدف مهاجرت و تحصیل به این کشور سفر کنند.

تابلوی نرخ صرافی

با توجه به این که کشور ارمنستان به لحاظ اقتصادی در چند سال اخیر پیشرفت‌های زیادی کرده است، اغلب افراد این کشور را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند.

دانشجویان ایرانی که در ارمنستان در حال تحصیل هستند یا دوران تحصیلی خود را به اتمام رسانده‌اند، خوشبختانه از امکانات و خدمات دانشگاه‌های شهر ایروان رضایت کافی داشته‌اند و همین موضوع سبب می‌شود تا دانشجویان دیگری قصد مهاجرت تحصیلی را داشته باشند.

در حال حاظر ایرانی‌های زیادی در کشور ارمنستان اقامت دارند و ممکن است که در خصوص خدمات ارزی با مشکلاتی نیز مواجه شوند.

از این حیث صرافی‌های ایرانی در ایروان ارمنستان به تعداد مشخص وجود دارند که به ایرانی‌های مقیم این کشور خدمات ارزی را ارائه می‌کنند.

خوشبختانه تعداد این صرافی‌ها در شهر ایروان کم نیستند و در صورتی که در خصوص تامین ارز مورد نیاز خود دچار مشکل شدید، می‌توانید به نزدیک‌ترین صرافی محل اقامت خود مراجعه کنید.

در واقع ایرانی‌های ساکن ارمنستان ممکن است قصد داشته باشند که از ایران برای آن‌ها ارز حواله شود که می‌توانند از داخل کشور به ایروان و یا بالعکس انتقال پول را از طریق صرافی‌های معتبر انجام دهند.

گفتنی است که برای انجام خدمات ارزی حتما به صرافی ایرانی معتبر در شهر ایروان مراجعه کنید؛ زیرا در چند سال اخیر تعداد صرافی‌های غیر قانونی در ارمنستان افزایش قابل توجهی داشته است و با هدف سودجویی مبالغ بالایی را به عنوان درصد کارمزد از شهروندان ایرانی اخذ می‌کرده‌اند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی صرافی‌های ایرانی در ایروان ارمنستان و نحوه فعالیت این مراکز توضیحاتی را ارائه کنیم.

کشورهای همسایه ارمنستان

اطلاعاتی درباره مرز مشترک میان دو کشور ایران و ارمنستان

یکی از دلایلی که باعث شده است مردم ایران تمایل شدیدی برای سفر به ایروان داشته باشند، داشتن مرز زمینی مشترک بین کشور ما با ارمنستان است.

در واقع این امکان برای مردم ایران فراهم است که از طریق زمینی وارد کشور ارمنستان شوند و نیازی به سفر هوایی نیست. به راحتی می‌توان با عبور از مرز زمینی مشترک که با عنوان مرز نوردوز شناخته می‌شود، با وسایل نقلیه زمینی به ایروان سفر کرد.

یکی از دغدغه‌های اصلی سفر به کشورهای اروپایی، هزینه‌های بالای سفر هوایی است و همین امر باعث می‌شود تا برخی افراد از مسافرت‌های خارج از کشور منصرف شوند.

اما این امکان برای مسافران ایرانی فراهم است تا بتوانند از مرز زمینی وارد شهر ایروان ارمنستان شوند. ارمنستان به اندازه‌ای به کشور ما نزدیک است که علاوه بر سفر هوایی می‌توان سفر از راه زمینی را نیز تجربه کرد.

در واقع یکی از دلایلی که باعث شده است بسیاری از ایرانی‌ها کشور ارمنستان را برای مسافرت توریستی انتخاب کنند، امکان سفر به صورت زمینی است.

افرادی که به ارمنستان سفر کرده اند، به احتمال فراوان با مرز نوردوز آشنایی کافی دارند. نوردوز منطقه‌ای است که به عنوان نقطه مرزی بین دو کشور ایران و ارمنستان شناخته می‌شود.

افرادی که می‌خواهند از ایران به ارمنستان بروند و باالعکس باید از این مرز بگذرند. به همین جهت برای گذر از مرز نوردوز می‌بایست اصول و مقررات خاصی نیز از سوی مسافران رعایت شود.

در واقع با توجه به این که افراد مختلفی از این مرز عبور می‌کنند و قصد ورود به کشور ارمنستان را دارند، باید مراحل و اقدامات قانونی را برای خروج از کشور انجام دهند.

در همین راستا باید مدارک لازم را جهت خروج از کشور به ماموران مرزی ارائه دهند و بعد از انجام بررسی‌های لازم امکان گذر از نقطه مرزی مزبور وجود دارد.

در هر صورت چنانچه قصد دارید به ایروان سفر کنید، باید ابتدا از مرز نوردوز عبور کنید. در واقع بعد از عبور از این مرز باید مناطق مختلفی را با مسافت‌های خاصی طی کنید تا در نهایت به مقصد خود برسید.

تبدیل ارز در ارمنستان

معرفی چند نمونه از صرافی‌های ایرانی در ایروان ارمنستان

همانطور که گفته شد، ایرانی‌های زیادی در ارمنستان سکونت دارند و از این حیث وجود صرافی ایرانی در این کشور بسیار ضروری است.

هداف از تاسیس صرافی‌های ایرانی در شهر ایروان ارمنستان به دلیل تعداد بالای افراد ایرانی ساکن در این کشور است و انواع مختلف خدمات ارزی را در اختیار متقاضیان قرار می‌دهد.

اگر شما یا اطرافیانتان در کشورهای خارجی سکونت دارید، ممکن است با مشکلات تامین ارز مورد نیاز خود مواجه شده باشید.

به طور مثال دانشجو ایرانی در حال تحصیل در دانشگاه ایروان با کمبود درام مواجه شده است. در این صورت می‌تواند به صرافی‌های ایرانی ساکن در ایروان مراجعه کرده و مشکل تامین ارز مورد نیاز خود را تامین کند.

در هر صورت وجود صرافی ایرانی در ارمنستان یک نیاز ضروری برای ایرانی‌های مقیم این کشور محسوب می‌شود تا بتوانند هرگونه مشکل پیش آمده در حوزه خدمات ارزی را برطرف نمایند.

خوشبختانه در شهر ایروان صرافی‌های زیادی وجود دارند که خدمات ارزی را به بهترین شکل ممکن انجام می‌دهند. بنابراین اگر قصد دارید انواع مختلف ارز را تبدیل نمایید یا امور مرتبط با حواله ارز را انجام دهید، باید به صرافی‌های ایرانی معتبر در  شهر ایروان مراجعه کرده و خدمات ارزی را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

تقریبا تمامی صرافی‌های ایرانی در ایروان امور مربوط به حواله ارز را انجام می‌دهند و کمتر صرافی را می‌توان یافت که در این زمینه به متقاضیان خدمات رسانی نکنند.

در این بخش به چند نمونه از صرافی‌های معتبر در ایروان ارمنستان اشاره خواهیم کرد که می‌توانید با خیالی آسوده خدمات ارزی را با شرایط مناسب انجام دهید.

درام ارمنستان

صرافی ستار

یکی از صرافی‌های معتبر و شناخته شده در ایروان ارمنستان، صرافی ستار است. به احتمال فراوان ایرانی‌هایی که در شهر ایروان سکونت دارند، با این صرافی آشنایی داشته باشند که ارائه‌دهنده هرگونه خدمات ارزی، تبدیل ریال به درام و بالعکس می‌باشد.

یکی از مزیت‌های اصلی صرافی ستار، کارمزد پایین معاملات ارزی است و به دانشجویان ایرانی تخفیفات ویژه‌ای نیز ارائه می‌گردد.

صرافی Airfel

صرافی Airfel با توجه به این که حوالجات ارزی را با سود بسیار پایین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهد، به یکی از صرافی‌های محبوب ایرانی‌های ساکن در ایروان تبدیل شده است.

صرافی Fast credit

صرافی Fast credit از دیگر صرافی‌های معتبر و شناخته شده در ایروان ارمنستان است که برای تبدیل ریال به قیمت درام می‌توانید به این صرافی مراجعه کنید.

افرادی که برای تبدیل ارز به این صرافی مراجعه کرده‌اند، خوشبختانه از نحوه خدمات آن رضایت کافی داشته‌اند و اگر در شهر ایروان سکونت دارید و قصد دارید ارزهایی نظیر دلار یا یورو را به درام تبدیل کنید، می‌توانید به صرافی مزبور مراجعه کنید.

صرافی ایرانی ایروان

خرید و فروش درام توسط صرافی‌های ایرانی در ایروان

یکی از خدمات اصلی صرافی‌های ایرانی ساکن در ایروان ارمنستان، خرید و فروش درام است. با توجه به این که رایج‌ترین پول کشور ارمنستان، درام است، میزان تقاضای برای خرید این ارز از سوی ایرانیان مقیم ایروان بسیار بالا است.

در واقع برای این که بتوانید در کشور ارمنستان زندگی کنید و هزینه‌های روزمره را بپردازید، باید به میزان کافی درام در اختیار داشته باشید.

ممکن است برخی افراد ارزهایی نظیر دلار و یا یورو در اختیار داشته باشند که در این صورت اگر به درام احتیاج داشته باشند، می‌توانند تبدیل چنین ارزهایی را به درام در صرافی‌های معتبر ایرانی انجام دهند.

امکان تامین هزینه‌های زندگی در شهر ایروان بدون در اختیار داشتن درام تقریبا غیر ممکن است و اگر قصد دارید در این کشور چه به صورت دائمی و یا برای مدت مشخصی زندگی کنید، باید بر اساس نیاز خود اقدام به تهیه درام نمایید.

بنابراین برای تهیه درام می‌توانید به صرافی محل اقامت خود در شهر ایران مراجعه کرده و با ارائه مدارک لازم و کسر درصد کارمزد، ارز درام را دریافت نمایید.

گفتنی است که به صرافی مراجعه کنید که درصد کارمزد کمتری دارد که البته بیشتر صرافی‌های ایرانی کشور ارمنستان، تخفیفات ویژه‌ای را برای ایرانیان ساکن کشور ارمنستان در نظر می‌گیرند.

صرافی

خدمات صرافی‌های ایرانی در کشور ارمنستان

صرافی‌های ایرانی کشور ارمنستان هرگونه خدمات ارزی را به ایرانی‌های مقیم این کشور ارائه می‌دهند که مهم‌ترین این خدمات به شرح زیر است:

 • انتقال پول
 • ارسال حواله
 • خرید و فروش انواع ارز
 • تبدیل ریال به درام
 • تبدیل دلار به درام
 • تبدیل یورو به درام
 • تبدیل درام به انواع ارزهای رایج دنیا
 • نقل و انتقالات بانکی از ارمنستان به ایران
 • ارائه هرگونه مشاوره‌های تخصصی در زمینه ارز
 • حوالجات ارزی به ایران
 • پرداخت هرگونه قسط بانکی در ارمنستان و حتی ایران
 • پرداخت هزینه‌های دانشجویی مانند شهریه دانشگاه و غیره
 • انجام معاملات مربوط به چک های بین‌المللی
 • ارسال وجه به حساب‌های بانکی در سایر کشورها
 • حواله پول به ایران
 • حواله یورو به کشورهای اروپایی
 • حواله دلار به آمریکا
 • انجام هرگونه خدمات ارزی و حواله پول از داخل ارمنستان به سایر نقاط دنیا

موارد مزبور تنها بخشی از خدمات ارائه شده توسط صرافی‌های ایرانی در شهر ایروان به شمار می رود. در هر صورت چنانچه با مشکلاتی در حوزه ارسال پول به ایران، تبدیل ارز، حوالجات به کشورهای دیگر و غیره را می توانید از طریق صرافی‌های معتبر در کشور ارمنستان انجام دهید.

اگر برای مسافرت چند روزه به ایروان سفر کرده‌اید و قصد بازگشت به ایران را دارید، به شما توصیه می‌کنیم که هر تعداد درام در اختیار دارید، بهتر است به دلار تبدیل کنید.

درام ارمنستان در ایران، متقاضی زیادی برای خرید ندارد و از این رو در جهت فروش این ارز ممکن است با مشکلاتی نیز مواجه شوید.

بنابراین هر میزان درامی که در شهر ایروان خرج کرده‌اید، می‌توانید باقیمانده آن را در صرافی ایرانی به دلار تبدیل کرده و در این زمینه می‌توانید از سود مشخصی نیز بهره مند شوید.

در صورتی که چنین کاری را انجام ندهید، مجبور خواهید شد تا میزان باقیمانده درام را تا سفر بعدی به ارمنستان نگه دارید که ممکن است ارزش آن در این مدت زمان کاهش پیدا کند.

مجددا تاکید می‌شود که معتبرترین صرافی ایرانی در کشور ارمنستان را برای انجام خدمات ارزی انتخاب کنید. برای این که از اعتبار و نحوه کار صرافی مطلع شوید، می‌توانید از ایرانی‌هایی که در ارمنستان به صرافی‌های معتبر مراجعه کرده‌اند، پرس و جو کنید و با آگاهی کافی خدمات مزبور را انجام دهید.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۴ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا