سفر به ارمنستان

راهنمای سفر زمینی به ارمنستان

ارمنستان با داشتن آداب و رسوم خاص و فرهنگ بی‌نظیر جز یکی از بهترین کشورهای توریستی در دنیا است. هر ساله حجم بالایی از توریست‌های سراسر دنیا به ارمنستان سفر می‌کنند و از مناطق مختلف این کشور نیز بازدید به عمل می‌آورند.

ممکن است در مورد جاذبه‌های گردشگری کشور ارمنستان اطلاعاتی کم و بیش داشته باشید اما بدانید که موضوع گردشگری منجر به ایجاد درآمدزایی بسیاری برای این کشور شده است.

به طور معمول کشورهای پیشرفته دنیا در حال حاضر سرمایه گذاری بسیاری در حوزه گردشگری انجام می‌دهند؛ زیرا حوزه گردشگری و جذب توریسم یکی از دلایل اصلی پیشرفت جوامع در مورد مسائل اقتصادی نیز می‌شود.

ارمنستان جزو آن دسته از کشورهایی است که طی چند سال اخیر در این زمینه برنامه ریزی‌های اساسی انجام داده است و در حال حاضر نتیجه سرمایه گذاری خود را در حوزه توریسم می‌بیند.

اصولا کشورهایی که منبع درآمدزایی خاصی ندارند، سعی می‌کنند از طریق جذب گردشگر از سراسر دنیا بتوانند تا حدی اقتصادشان را تامین کنند.

در واقع گردشگری یکی از دلایل پیشرفت در اقتصاد کشورها محسوب می‌شود و اغلب دولت‌ها درحال برنامه ریزی و ایجاد امکانات کافی در این حوزه هستند.

کشورهایی که ذاتا از امکانات تفریحی قابل توجهی برخوردار هستند، اگر تمایل دارند که اقتصادشان روند رو به رشدی را داشته باشد، می‌بایست شرایط را برای جذب توریست فراهم کنند.

در هرصورت مسائل مرتبط با توریست از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از عوامل اصلی پیشرفت کشورها در زمینه‌های اقتصادی نیز می‌باشد.

ارمنستان به جهت رشد و پیشرفتی که در زمینه توریسم داشته است، توانسته به لحاظ اقتصادی در جایگاه مناسبی قرار داشته باشد.

کشور ارمنستان امروزه به یکی از مقاصد تفریحی مردم ایران تبدیل شده است که از این حیث هر ساله ایرانی‌های بسیاری برای گشت و گذار وارد این کشور می‌شوند.

ارمنستان با داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان و طبیعت بی‌نظیر و همچنین آب و هوای فوق‌العاده، هر ساله حجم بالایی از توریست‌های سراسر دنیا را به خود جذب می‌کند.

ایروان که به عنوان پایتخت ارمنستان شناخته می‌شود، یکی از شهرهای پربازدید و مورد علاقه گردشگران است که بیشترین حجم توریسم را به خود اختصاص داده است.

دلایل محبوبیت سفر به ارمنستان

یکی از دلایلی که باعث شده است تعداد زیادی از مردم سراسر دنیا به ارمنستان سفر کنند، داشتن جاذبه‌های گردشگری فراوان، آب و هوای مناسب و طبیعت دل انگیز است.

دلایل زیادی باعث شده است که ارمنستان یکی از گزینه‌های مناسب سفر برای مردم ایران باشد. اصولا کشورهایی که همسایه ایران به شمار می‌روند، برای گردشگران جذابیت بیشتری دارد.

افرادی که به ارمنستان سفر کرده‌اند، خوشبختانه از شرایط امکانات و خدماتی این کشور رضایت کافی داشته‌اند و همه این مسائل سبب می‌شود تا زمینه جذب گردشگر و توریسم افزایش پیدا کند.

اشخاصی که به دنبال سفر تفریحی چند روزه و ارزان قیمت هستند، شهر ایروان ارمنستان می‌تواند گزینه مناسبی برای آن‌ها باشد.

ارمنستان علاوه بر مسائل توریست و گردشگری، امکانات و شرایط زندگی مناسبی برای زندگی دارد و افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند، می‌توانند در این زمینه بررسی‌های لازم را انجام دهند.

مشاغلی در داخل کشور هستند که برای گسترش کسب و کار خود به ارمنستان سفر می‌کنند و شرایط شغلی در این کشور را مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.

مسافرت جاده ای

طبق پیش‌بینی‌های انجام شده توسط متخصصان حوزه گردشگری، ارمنستان در چند سال آینده به یکی از قطب‌های اصلی در حوزه جذب توریسم در دنیا تبدیل خواهد شد و پرواضح است که مقامات رسمی این کشور برنامه و اهداف بلند مدتی را در این زمینه تدارک دیده‌اند.

یکی از دغدغه‌های اصلی سفر به کشورهای اروپایی، هزینه‌های بالای سفر هوایی است و همین امر باعث می‌شود تا برخی افراد از مسافرت‌های خارج از کشور منصرف شوند.

ارمنستان به اندازه‌ای به کشور ما نزدیک است که علاوه بر سفر هوایی می‌توان سفر از راه زمینی را نیز تجربه کرد. در واقع یکی از دلایلی که باعث شده است بسیاری از ایرانی‌ها کشور ارمنستان را برای مسافرت توریستی انتخاب کنند، امکان سفر به صورت زمینی است.

با توجه به افزایش میزان نرخ ارز طی چند سال اخیر، تاثیر بسزایی در قیمت سفرهای هوایی گذاشته است و به نوعی شرایط برای مسافرت‌های خارج از کشور با مشکلاتی همراه است. اما با توجه به این که می‌توان از راه زمینی به ارمنستان سفر کرد، از لحاظ اقتصادی برای مسافران ایرانی مقرون به صرفه‌تر است.

طبیعتا سفر زمینی به ارمنستان می تواند برای مسافران از لحاظ اقتصادی به صرفه‌تر باشد و از این حیث بسیاری از ایرانی‌ها، ارمنستان را برای سفرهای نوروزی انتخاب می کنند.

در هر صورت اگر قصد سفر به کشور ارمنستان را دارید، می‌توانید از راه زمینی برای این کار اقدام کنید. البته در صورتی که تمایلی به سفر زمینی ندارید، می‌توانید راه هوایی را برای ورود به ارمنستان انتخاب نمائید.

مرز زمینی مشترک بین دو کشور ایران و ارمنستان، نوردوز نام دارد. افرادی که به صورتی زمینی به ارمنستان سفر کرده‌اند، یقینا از این مرز عبور کرده و تا حدی با شرایط مسیر و راه آشنا هستند.

شاید برای بسیاری از مسافران سفر زمینی به ارمنستان تا حدی مشکل باشد و نتوانند طولانی بودن مسیر را تحمل کنند. اما مسیر نوردوز تا شهر ایروان دارای طبیعت بسیار زیبایی است و منجر به لذت بخش شدن سفر نیز می‌شود.

شاید سفر هوایی به ارمنستان برای برخی افراد در اولویت قرار داشته باشد، اما نمی‌توان منکر لذت بخش بودن سفر زمینی به ارمنستان شد.

در هر صورت اگر مقصد شما شهر ایروان ارمنستان باشد، باید بعد از عبور از مرز نوردوز، مسافت مشخصی را طی کنید. از مرز نوردوز تا شهر ایروان به مدت تقریبا 5 الی 7 ساعت بستگی به مسیر راه در سفر خواهید بود.

گفتنی است که تمامی افرادی که از راه زمینی به ارمنستان سفر می‌کنند، صرفا به صرفه بودن هزینه‌های سفر برایشان اهمیتی ندارد بلکه وجود جاذبه‌های زیبا و طبیعت بی‌نظیر در مسیر سفر به ارمنستان نظر هرمسافری را برای مسافرت از راه زمینی به این کشور به خود جلب می‌کند.

اگر تمایل به سفر زمینی به شهر ایروان ارمنستان را دارید، باید ابتدا از مرز نوردوز عبور کرده و با عبور از چند شهری مرزی به پایتخت این کشور خواهید رسید.

در خصوص سفر به ارمنستان می‌توانید با اتوبوس یا خودرو شخصی خود اقدام کنید یا این امکات فراهم است تا از مراکز معتبر برای چند روز خودرو اجاره کنید.

مراکز و شرکت‌های معتبر زیادی در ایران هستند که انواع مختلف خودرو اجاره می‌دهند و می‌توانید برای مسافرت به ایروان اقدام به اجاره کردن خودرو ایرانی یا خارجی نمایید.

در مورد راهنمای سفر زمینی به ارمنستان در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا در این زمینه توضیحاتی را ارائه دهیم.

مسیر سفر زمینی به ارمنستان

روش‌های رایج سفر به کشور ارمنستان

برای سفر به ارمنستان می‌توانید از طریق تورهای مسافرتی اقدام کنید یا به صورت مستقیم و شخصا به این کشور سفر کرده و تجربه سفر زمینی به ایروان را تجربه کنید.

تورهای مسافرتی برای سفرهای خارج از کشور به نوعی نقش واسطه را دارند و بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند تا شخصا در این زمینه اقدام کنند. تقریبا رفت و آمد و گشت و گذار در ارمنستان از طریق این تورها انجام می‌شود، مگر آن که بدون تور مسافرتی به ارمنستان سفر کرده باشید.

سفر زمینی به ارمنستان ممکن است برای اغلب مسافران تجربه‌ای جدید باشد و یقینا از انتخاب خود پشیمان نخواهند شد.

در هر صورت برای سفر به کشور ارمنستان سه گزینه دارید که بر اساس هزینه، مسافت راه، زمان و مواردی دیگر می‌توانید هرکدام از آن‌ها را انتخاب کنید.

  • سفر هوایی به ارمنستان با هواپیما
  • سفر زمینی به ارمنستان با اتوبوس
  • سفر زمینی به ارمنستان با ماشین شخصی

از طریق سفر هوایی می‌توان به تمامی کشورهای دنیا سفر کند و یک کاملا بدیهی است. اما سفر زمینی از داخل ایران به خارج از کشور بسیار محدود است و این امکان وجود دارد تا وسایل نقلیه زمینی نظیر اتوبوس و ماشین شخصی خود را به ارمنستان رساند.

در صورتی که تمایلی به رانندگی ندارید و صرفا قصد دارید از مسیر سفر لذت ببرید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که با اتوبوس به ارمنستان سفر کنید. در این صورت دیگر نیازی به انجام هیچ کاری نیست و فقط کنار پنجره می‌نشینید و از مسیر سرسبز و بی‌نظیر در سفر زمینی به ایروان لذت می‌برید.

در غیر این صورت سفر زمینی به ارمنستان با خودرو شخصی می‌تواند بهترین گزینه برایتان باشد. ممکن است افرادی باشند که بنا به دلایل مختلف به ماشین شخصی دسترسی نداشته باشند، در این صورت می‌توانند از شرکت‌های اجاره دهنده اقدام به اجاره کردن خودرو نمایند.

برخی افراد برای مسافرت‌های چند روزه اقدام به اجاره کردن خودرو می‌کنند که در زمان مشخصی خودرو را تحویل گرفته و در نهایت آن را به صاحب شرکت یا موسسه مسترد می‌نمایند.

بنابراین امکان اجاره ماشین برای سفر به کشور ارمنستان وجود دارد که باید به شرکت‌های مربوطه مراجعه کرده و در نهایت درخواست خود را ارائه کنید.

البته گفتنی است که برای ایام خاص باید از روزهای قبل ماشین اجاره‌ای مورد نظر خود را رزرو کنید تا در در این زمینه دچار مشکل نشوید.

در واقع با انجام هماهنگی‌های لازم با شرکت‌های اجاره‌دهنده خودرو می‌توانید خودرو دربستی از مرز نوردوز تا ایروان رزرو نمایید.

ماشین اجاره‌ای برای سفر به ایروان تماما در اختیار شما قرار می‌گیرد و می‌توانید به بهترین شکل ممکن از آن استفاده کنید.

در زمان عید نوروز، میزان اجاره کردن خودرو برای مسافرت به کشور ارمنستان افزایش می‌یابد و با رزرو کردن آن می‌توانید از داشتن ماشین در حین سفر اطمینان خاظر داشته باشید.

بنابراین با اجاره کردن ماشین می‌توانید سفر نوروزی لذت بخشی را از مرز نوردوز تا ایروان داشته باشید و در کنار خانواده خود خاطره‌ای ماندگار را تجربه کنید.

مسافرت زمینی با خودروی شخصی

سفر زمینی به ارمنستان از طریق مرز نوردوز

افرادی که به ارمنستان سفر کرده‌اند، به احتمال فراوان با مرز نوردوز آشنایی کافی دارند. نوردوز منطقه‌ای است که به عنوان نقطه مرزی بین دو کشور ایران و ارمنستان شناخته می‌شود.

افرادی که می‌خواهند از ایران به ارمنستان بروند و باالعکس باید از این مرز بگذرند. به همین جهت برای گذر از مرز نوردوز می‌بایست اصول و مقررات خاصی نیز از سوی مسافران رعایت شود.

در واقع با توجه به این که افراد مختلفی از این مرز عبور می‌کنند و قصد ورود به کشور ارمنستان را دارند، باید مراحل و اقدامات قانونی را برای خروج از کشور انجام دهند.

در همین راستا باید مدارک لازم را جهت خروج از کشور به ماموران مرزی ارائه دهند و بعد از انجام بررسی‌های لازم امکان گذر از نقطه مرزی مزبور وجود دارد.

ایروان به عنوان یکی از شهرهای قدیمی و پایتخت کشور ارمنستان شناخته می‌شود که هرساله حجم قابل توجهی از توریست وارد این شهر می‌شود.

ایروان یکی از مقاصد تفریحی ایرانی‌ها است که به دلیل جاذبه‌های گردشگری فراوان و داشتن طبیعت هیجان انگیز و آب و هوای مناسب، جزو شهرهای محبوب توریستی در جهان به شمار می‌رود.

در هر صورت چنانچه قصد دارید به ایروان سفر کنید، باید ابتدا از مرز نوردوز عبور کنید. در واقع بعد از عبور از این مرز باید مناطق مختلفی را با مسافت‌های خاصی طی کنید تا در نهایت به مقصد خود برسید.

یقینا سفر به ارمنستان از راه زمینی می‌تواند تجربه‌ای جدید و لذت بخش را برایتان رقم بزند. به همین جهت اغلب مسافران برای ورود به شهر ایروان سفر زمینی را در نظر می‌گیرند.

سفر زمینی

مرز نوردوز که راه ارتباطی زمینی بین کشور ایران و ارمنستان است، همجوار استان آذربایجان شرقی است. بنابراین به طور کلی باید ابتدا از استان آذربایجان شرقی گذشته و به مرز نوردوز برسید و بعد از عبور از این مرز نهایتا به ایروان خواهید رسید.

مسیری که از آذربایجان شرقی تا مرز نوردوز و سپس از مرز نوردوز تا شهر ایروان طی خواهید کرد، مسیری است که طبیعت آن‌ را در کمتر جای ایران پیدا می‌کنید.

مسیری که از آذربایجان شرقی شروع شده و به مرز نوردوز و در انتها به ایروان ختم می‌شود، مسیری است که طبیعت بی‌نظیری دارد که در کمتر جای ایران می‌توانید آن را پیدا کنید.

اگر شهر مبدا را تهران در نظر بگیریم، ابتدا باید مسافت حدودا 600 کیلومتری را تبریز طی کنید. سپس مسیر تبریز به جلفا با مسافت 130 کیلومتری، جلفا تا سیه رود با مسافت 60 کیلومتری و در نهایت سیه رود تا مرز نوردوز با فاصله 20 کیلومتری در انتظار شما خواهد بود.

یقینا سفر به شهر ایروان ارمنستان با خودرو می‌تواند به مراتب لذت بخش‌تر از سفر به صورت هوایی باشد. البته اگر قصد دارید از راه زمینی به ایروان سفر کنید و به دلایل مختلف به ماشین شخصی دسترسی ندارید، می‌توانید برای مدت مشخص اقدام به اجاره کردن خودرو نمایید.

مسیرهای سفر زمینی از نوردوز تا ایروان ارمنستان

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که با رسیدن به مرز نوردوز تقریبا به کشور ارمنستان رسیده‌اند و می‌توانند ظرف چند دقیقه خود را به ایروان برسانند.

اما باید گفت که بعد از عبور از مرز نوردوز تا ایروان شهرهای زیادی وجود دارند که باید آن‌ها را طی کنید. اگر می‌خواهید که در سریع‌ترین زمان و بدون هیچ‌گونه مشکلی خود را به پایتخت این کشور برسانید، باید طبق مسیر زیر عبور نمایید:

  • مرز نوردوز تا شهر مِغری: 10 کیلومتر
  • شهر مِغری تا لِهواز: 5 کیلومتر
  • لهواز تا لرنادزور: 45 کیلومتر
  • لرنادزور تا کاپان: 22 کیلومتر
  • کاپان تا اغوانی: 36 کیلومتر
  • اغوانی تا آرپی: 150 کیلومتر
  • آرپی تا ایروان: 114 کیلومتر

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا