امروز پنج شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۸

آزمون زبان آیلتس و تافل در ارمنستان

آزمون زبان آیلتس و تافل در ارمنستان

armeniacis.com

این آزمون معتبرترین آزمون زبان انگلیسی در دنیا می باشد که در اکثر کشورهای دنیا شرط اول پذیرش در دانشگاه است، همچنین برای کارکردن در کشور های انگلیسی زبان شما نیازمند این مدرک می باشید. آزمون آیلتس در کشور ارمنستان در بریتیش کنسول ایروان برگزار می شود و توانایی های شما را در ۴ شرط اصلی زبان انگلیسی یعنی: دستور زبان (گرامر) و خواندن (ریدینگ)، گوش دادن و فهمیدن (لیسنیگ)، صحبت کردن (اسپیکینگ)، نوشتن (رایتیگ) را مورد آزمایش قرار می دهد. اعتبار این آزمون پس از گرفتن مدرک تنها دو سال می باشد و به هر کدام از توانایی ها شما در زبان نمره ای از ۱ تا ۹ اختصاص خواهند داد که میانگین آن نمره ی مدرک آیلتس شما می باشد.( مثلا ۶٫۵، ۷ و…).

آزمون آیتس در دو نوع : آکادمیک و جنرال برگزار می شود که نوع آکادمیک آن مخصوص کسانی است که قصد تحصیل در دانشگاهای متعبر جهانی دارند  و با توجه به دانشگاه  مورد نظر می بایست مدرک آیلتسشان بین نمره ی ۶ تا ۷ باشد و نوع جنرال آزمون آیلتس کمی آسان تر از نوع آکادمیک می باشد و مخصوص کسانی است که قصد مهاجرت و یا کار کردن در کشورهای انگلیسی زبان را دارند و معمولا نمره ی مورد نیاز آن ها ۵٫۵ به بالاست.

برخی از داوطلبان امروزه ترجیح می دهند برای آزمون آیلتس به کشور ارمنستان بروند. اینکه نمره ی آزمون در دو مهارت speaking و writing در این کشور معمولا بالاتر است امری است که قابل اثبات نیست ولی اگر قصد دارید در جایی غیر از میهنمان آزمون بدهید، ارمنستان انتخابی است با ویژگی های منحصر به فرد خود.

حالا چرا ارمنستان؟

    عدم نیاز به ویزا
    فاصله نسبی کمتر، حتی با امکان سفر زمینی.
    هزینه ی اقامت نسبتا پایین تر
    مردم خونگرم تر نسبت به ترکیه و کشور های حاشیه ی خلیج فارس
    (از همه مهمتر) امکان رزرو آزمون خیلی فوری حتی برای ۳ روز بعد

مراحل ثبت نام: ( این موارد جهت آگاهی شما ارایه شده و در قبال تغییرات احتمالی مسولیتی متوجه این گروه
نمیباشد….)

    مراجعه به وبسایت آزمون آیلتس در ایروان
    ایجاد پروفایل و انتخاب تاریخ مورد نظر آزمون
    دریافت ایمیل حاوی اطلاعات حساب و نحوه واریز وجه
    واریز وجه از طریق بانک و یا کارتهای اعتباری ( ویا مراحعه به صرافیها ی معتبر جهت انتقال وجه)
    ارسال رسید پرداخت وجه و تصویر مدارک از طریق ایمیل
    رزرو بلیط هواپیما و یا اتوبوس و همینطور هتل

تاریخ برگزاری امتحان آیلتس در ارمنستان ( Academic & General Training ):

:Academic

۲۵/ May 2017

۰۳/ June 2017

۰۸ / July 2017

 24/ June 2017

۲۰/ July 2017

۰۳/ Aguest 2017

:General training

۲۵ May 2017

۰۳ June 2017

۲۴ June 2017

۰۸ June 2017

۰۳ August 2017

مدارک لازم جهت ثبت نام IELTS:

    فرم ثبت نام پر شده
    كپي پاسپورت رنگي (حداقل ۶ ماه اعتبار)
    سه قطعه عكس پاسپورتي ( حتما پشت هر سه عکس مشخصات خود را نوشته و امضا نمایید)
    كپي كارنامه آزمون قبلی ( در صورتی که پیش از این در آزمون ثبت نام کرده اید.)

شرایط ثبت نام آزمون

آخرین مهلت ثبت نام برای آزمون، حداکثر ۵ هفته قبل از تاریخ آن آزمون می باشد. لازم به ذکر است که اولویت ثبت نام برای هر تاریخ بر اساس اولویت در اقدام جهت رزرو نمودن آن می باشد. همچنین اقدام در هر تاریخی قبل از پایان مهلت هر آزمون، دلیل بر رزرو کردن صد در صد آن تاریخ نبوده و این امکان وجود دارد که ظرفیت ثبت نام به دلیل کثرت متقاضیان  قبل از تاریخ مهلت آن تکمیل شود. لذا توصیه می گردد پس از تصمیم و تعیین نهایی تاریخ مورد نظر برای امتحان سریعا نسبت به رزرو آن اقدام نمایید زیرا در اکثر موارد قبل از فرا رسیدن زمان Deadline ، ظرفیت ثبت نام تکمیل می شود. لازم به ذکر است پس از گذشت هر مهلت ثبت نام به هیچ وجه امکان رزرو برای آن تاریخ امتحان وجود نخواهد داشت و ثبت نام داوطلب در اولین تاریخ موجود انجام پذیر خواهد بود.

    نکته ۱ : در صورتی که فرصت ثبت نام آزمون گذشته باشد و آن تاریخ بر روی سایت رسمی بریتیش کنسول نباشد به این معنی است که جای خالی موجود نمی باشد و شما نمی توانید در آن تاریخ ثبت نام کنید و باید تاریخی دیگر انتخاب کنید.
    نکته ۲ : پس از تکمیل فرم آنلاین حتما باید تاییدنامه (کانفرمیشن) از طرف بریتیش کنسول را دریافت کنید در صورتی که کانفرمیشن دریافت نشود ثبت نام شما صورت نگرفته است.
    نکته۳ : بهتر است حداقل ۲ روز قبل از امتحان در ایروان حضور داشته باشید، همراه داشتن دو عکس ۳*۴ الزامی است.

توجه: در صورت حاضر نشدن متقاضی در آزمون مبلغ واریزی پس داده نمی شود و زمان آزمونی را که به صورت آنلاین مشخص کرده اید پس از واریز مبلغ نمی توانید تغییر دهید از این رو در انتخاب تاریخ آزمون دقت نمایید.
جواب آزمون آیلتس ۱۳ تا ۲۰ روز پس از شرکت در آزمون حاضر شده و برای شما ارسال می شود.

     هزینه امتحان آیلتس ۸۵۰۰۰ درام می باشد(۱۷۵دلار)

آموزش زبان انگلیسی در ارمنستان

دوره زبان در ارمنستان  در دو سطح آکادمیک و جنرال برگذار می شود که دوره های آموزشی زبان آکادمیک مختص آن دسته از افرادی می باشد که تمایل دارند در دانشگاه های معتبر بین المللی ادامه تحصیل دهند. و دوره های آموزشی زبان جنرال مختص آن دسته از افرادی می باشد که تمایل به کار کردن و یا مهاجرت به کشورهای انگلیسی زبان را دارند. آن دسته از افرادی که در دوره های زبان آکادمیک شرکت می نمایند نمره آیلتس آن ها میبایست حداقل ۶ باشد و آن دسته از افرادی که در دوره های زبان جنرال شرکت می نمایند میبایست حداقل نمره آیلتس ۵.​۵ را اخذ نمایند

هزینه دوره های زبان ارمنستان

دوره زبان در ارمنستان  عموما ۳ جلسه در هفته و هر جلسه به مدت ۲ ساعت برگذار می شود. هزینه دوره زبان در ارمنستان  حدود ۱۰۰  تا ۲۵۰ دلار می باشد که این مبلغ با توجه به کالج محل تحصیل که به صورت دولتی یا خصوصی باشد متغیر می باشد تمامی اساتید کالج های زبان در ارمنستان از اساتید برجسته زبان در کشورهای پیشرفته می باشند.

متقاضیان تحصیل زبان در ارمنستان ابتدا میبایست در یک مصاحبه جهت تعیین سطح که از سوی کالج های زبان برگذار می شود شرکت نمایند

از مزایای شرکت در دوره های زبان ارمنستان می توان به مواردی همچون: اعطای مدارک معتبر آیلتس و تافل در سطح بین المللی، هزینه های تحصیل و زندگی مقرون به صرفه ، نزدیکی و داشتن مرز زمینی با ایران، امنیت اجتماعی بسیار بالا و فرهنگ نزدیک با ایران اشاره کرد

مدارک لازم جهت شرکت در دوره زبان در ارمنستان

ارائه مدارک شناسایی

ارائه آخرین مدرک تحصیلی

عکس پاسپورتی

زمان برگزاری امتحانات تافل وآیلتس در ارمنستان

این آزمون همه ماهه دوبار برگزار می شود بجز ماه آگوست که یکبار برگزار می گردد و ماه سپتامبر سه بار. جهت آگاهی از زمان دقیق آزمون و نیز مهلت ثبت نام می توانید به وبسایت شورای فرهنگی بریتانیا در ایروان مراجعه نمایید. محل برگذاری آزمون نیز از سوی شورا در مرکز شهر ایروان معین می شود.

هزینه شرکت در آزمون

هزینه ثبت نام در امتحان آیلتس در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۸۵ هزار درام ارمنستان تعیین شده است. البته این رقم در صورتی است که شما لآقل ۵ هفته پیش از زمان آزمون جهت ثبت نام اقدام نمایید و گرنه مبلغ بیشتری باید پرداخت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *